Jeden z posledních členů RAF pokřtil knihu Česko z nebe

26. 09. 2019Novinky

Velkoprostorové divadlo na zemi i ve vzduchu, to je Aviatická pouť v Pardubicích. A kde jinde si zaslouží kniha leteckých fotografií Česko z nebe uvést do knižního života, než na této krásné akci spojené s letectvím.

Aviatická pouť se již tradičně koná na letišti v Pardubicích – a právě v Pardubicích má CBS Nakladatelství i svou pobočku. Letos byl již 29. ročník a měl rekordní účast návštěvníků.

Pouť přilákala více jak 35 tisíc diváků, kteří si za slunečného počasí užívali bohatý letový program. Divácky atraktivní byla česká premiéra ukázky Red Bull Air Race Demo, zalétanou mezi nafouknutými pylony špičkovými českými piloty Martinem Šonkou a Petrem Kopfsteinem. Tradičně se také představila letadla z nejrůznějších období, zajímavé byly ukázky soubojů pozemních jednotek s doprovodem replik letadel z období první světové války.  Již po pětadvacáté se představil P-51D Mustang při společném průletu se skupinou Flying Bulls Aerobatics Team. 

Ve výčtu letadel by se dalo pokračovat a pochopitelně nechyběly takové legendy jako stíhací Spitfire či bombardovací Mitchell. V úžas diváky přiváděla akrobacie na vrtulníku Bo 105, podobně jako předvedení Gripenu českého vojenského letectva. K Aviatické pouti tradičně patří i pestrý pozemní program, ve kterém se i letos představily skvosty automobilových veteránů, vojenská technika, hasiči, policejní složky či dobová technika a výzbroj klubů vojenské historie.

Kniha leteckých fotografií ČESKO Z NEBE je vlajkovou lodí celé edice knih a jistě si zaslouží velkolepý vstup do svého knižního života. Proto nám bylo velkým potěšením, že kmotry knihy se staly takové významné osobnosti letectví, jako je jeden z posledních žijících z 311. československé bombardovací perutě RAF, pan Tomáš Lom a předseda Sdružení AP Ladislav Minařík. Letos v srpnu oslaví Tomáš Lom 95. narozeniny a o to více si vážíme, že se stal kmotrem naší knihy leteckých fotografií Česko z nebe.

Slavnostní křest proběhl v rámci hlavního programu Aviatické pouti dne 1. června 2019 téměř v pravé poledne. Oba kmotři popřáli knize hodně spokojených čtenářů a symbolicky ji připili na úspěšný vstup do knižního života.

Knihu si mohli návštěvníci prohlédnou a zakoupit přímo na našem stánku a nutno podotknout, že byl o ni velký zájem.

V knize najde čtenář více než 130 leteckých záběrů na dominanty naší krásné České republiky, která je sice svou rozlohou malá, ale oplývá mnoha přírodními, technickými i historickými památkami. Očima ptáků můžeme spatřit majestátní hrady, velkolepé zámky, zříceniny, dominantní kostely, kláštery, chrámy i židovské památky, zajímavosti, které během tisíciletí dovedla stvořit matka příroda, zákoutí malebných vesniček, rozsáhlé vodní plochy, rybníky i nádrže a mnohé pohledy, které jsou nám při pozemském poznávání skryty.

Kniha potěší každého milovníka Čech, Moravy i Slezska, ať už „místního“ nebo zahraničního turistu, který se do Česka rád vrací nebo toho, kdo teprve krásy naší země objevuje, a je k dostání v knihkupectvích i na stránkách CBS Nakladatelství.

Knihu Česko z nebe si také můžete online prolistovat a objednat v našem e-shopu

Pin It on Pinterest

Share This