CBS Nakladatelství

Žádné produkty v košíku.

Hitrádio Faktor o CBS Nakladatelství

27. října 2020

Živé vysílání Hitrádia Faktor obohatilo Českobudějovicko z nebe

Náš regionální projektový manažer Michal Andráško si tentokráte zajel popovídat přímo do živého vysílání Hitrádia Faktor v Českých Budějovicích o připravované knize Českobudějovicko z nebe. S moderátorkou Janou Křížovou mluvili o tom, jak kniha vzniká, jaké jsou možnosti spolupráce i co všechno naše CBS Nakladatelství dělá.

Vy jste nám přišel představit krásné knihy, které vaše nakladatelství vydává. Co je to vlastně CBS Nakladatelství?

CBS Nakladatelství je společnost, která je ze Zlína, původem tedy ze Slovenska. Je to firma, která se věnuje oblasti podpory a rozvoje regionů a podporujeme cestovní ruch v Česku i na Slovensku. Vyrábíme také spoustu zajímavých věcí právě na podporu cestovního ruchu a regionů, které potom využívají i města, obce nebo regionální firmy či školy. Je toho hodně, co děláme, ale o tom bychom tady asi nemohli mluvit, protože bychom tady strávili hodně času.

Tolik času opravdu nemáme. My jsme se přišli bavit samozřejmě hlavně o jižních Čechách. Mluvíte o regionech, takže jižní Čechy nás tady doma na jihu zajímají nejvíc.

Ano, samozřejmě i mě, protože já jsem jihočech z Jindřichova Hradce, takže mám hodně silný vztah k jižním Čechám. Já bych ale nejprve chtěl zmínit, co všechno vlastně děláme. Takovou vlajkovou lodí CBS Nakladatelství, kterou si lidé nejčastěji vybaví, jsou ručně malované mapy. My jsme vůbec největším vydavatelem ručně malovaných map v Evropě, máme jich spousty a mě těší, že i tedy v regionu jižních Čech při svých cestách potkávám naše krásná díla. Konkrétně tady se jedná o regionální mapu realizovanou v roce 2017, která je k vidění jak na infocentrech v podobě skládané mapy, tak i ve spoustě obcí a měst ve velkých dřevěných stojanech na náměstích, na návsích nebo na nějakých turisticky exponovaných místech. Takže jestli někdy někdo viděl ručně malovanou krásnou žlutozelenou mapu tady v regionu, tak to je naše dílo.

Mně tady ale na stole leží kniha leteckých fotografií Strakonicko z nebe. Já jsem ze Strakonic, takže už jsem si ji celou prolistovala a je opravdu moc hezká. Vy vydáváte těchto knížek z nebe spoustu, že ano?

Ano, když se budeme bavit konkrétně o této obrovské edici, tak v současné době máme více než 60 titulů. Ty knihy vznikají už zhruba čtvrtým rokem a na samém začátku byla myšlenka našeho pana majitele. Jsme společnost, která se mimo malované mapy a další propagační materiály věnuje leteckému snímkování měst a obcí. A protože jsme měli spousty fotografií, takových přírodních zákoutí, památek a podobně, které nebyly úplně využitelné, tak si pan majitel před nějakým časem udělal jakousi svoji leteckou knihu nebo knihu leteckých snímků, pochlubil se v rodině, pochlubil se známým a kniha se velice líbila. Tam se zrodila myšlenka, že bychom mohli nad rámec věcí, které už jsme do té doby dělali, začít tvořit i takto krásné knihy a podělit se o ty krásy s veřejností.

Už máte zmapované celé jižní Čechy?

Teď domapováváme. To je ten důvod, proč jsem vlastně tady. Vy jste zmínila to Strakonicko, to je jedna z posledních knih. Jedna každá kniha prezentuje krásy jednoho okresu. Celá ta edice je postavená tak, že jedeme po okresech, máme dneska už více jak 60 titulů a Českobudějovicko jako takové, jako okres, je poslední region tady na jihu Čech, který čeká na svou knihu. A proto jsem tady v rádiu, abych udělal trošičku propagaci této krásné knize, která tedy vyjde na přelomu ledna a února příštího roku, takže dneska ji nemůže nikdo vidět, protože neexistuje. A je to dobře, protože ta naše práce spočívá v tom, že já teď aktuálně v regionu Českobudějovicka navštěvuji obce, města, navštěvuji regionální firmy a školy, informuji je o tom, že tato krásná kniha, která se nejvíc využívá právě jako hodnotný dárek z regionu, vzniká a samozřejmě jim nabízím možnost spolupráce na té knize.

Jak vlastně ta kniha vypadá? Vy jste totiž říkal, že ještě neexistuje. Nebo jak obecně ty knihy vypadají.

Ano, kniha Českobudějovicka neexistuje, teď jsme ve fázi příprav, takže ji nemůžu vidět ani já, ani vy, nemůže ji vidět nikdo. Světlo světa spatří na jaře příštího roku. Už jsem zmínil, že to je poslední region tady na jihu Čech, který na svoji knihu čeká. Starostové, které navštěvuji, říkají, že je to dobře, že jsme si to nejlepší nechali na konec. Takže i já se na tu knihu Českobudějovicka těším. Samozřejmě budete mít možnost vidět krásné záběry Českých Budějovic, Týna nad Vltavou, Rudolfova, Chotýčan a dalších a dalších obcí a měst a zajímavých přírodních zákoutí tady v regionu. Uvidíte například krásný snímek romantického zámku Hluboká nebo církevní stavby jako je Hosín a další a další místa. Jsou to místa, která lidé buď znají, ale najednou je vidí z té ptačí perspektivy, to znamená vidí je úplně jinak, a leckdy je ty knihy inspirují k nejrůznějším výletům. Takže i takto ta kniha funguje potom, když ji člověk má, že si tam může najít nějaká krásná místa na výlet.

Prozraďte nám, dočteme se v té knížce něco a nebo je to spíše jenom o fotkách?

Určitě se dočtete, i když já říkám, že ty naše knihy leteckých snímků jsou knihy pro nečtenáře. Ono se obecně ví, že v poslední době se opravdu málo čte. Je pravdou, že spousta lidí se ke knihám vrací, nicméně ty naše knihy jsou opravdu o těch krásách, o těch leteckých snímcích, takže ty snímky mají jenom jednoduché popisy v češtině a v angličtině, aby se člověk zorientoval, kde byl vlastně snímek pořízen. V zadní části každé knihy je komerční část a tam jsou potom jednoduché prezentace v podobě PR článků o subjektech, ať to jsou obce, města, regionální firmy nebo školy, které se s námi do projektu zapojí.

Mně se na té knížce líbí, zrovna na Strakonicku, které tady mám, že já si to mohla udělat jako kvíz, dívat se na fotky a odhadovat, co je to za obce. Takže si myslím, že to může být i edukační pomůcka.

Určitě, my samozřejmě za tu dobu, co knihy vydáváme, se setkáváme každou chvíli s nějakou novou možností využití. A jedno z využití, právě to co jste zmiňovala, je třeba v základních školách, kdy některé základní školy rády knihy využívají v rámci výuky, ať už je to vlastivěda a nebo zeměpis, protože ta kniha prezentuje opravdu taková ta nejvýznamnější místa, takže i jako učební pomůcka dovzdělávání se se dá ta naše kniha leteckých snímků využít.

Vy jste před chvílí říkal, že je tam i taková komerční část. Řekněte mi, jak bych se tam mohla dostat jako majitelka svojí firmy?

Tak v první řadě byste musela projevit zájem o tu knihu, to je první předpoklad. To znamená ta kniha se musí líbit, musí mít využití u toho daného subjektu a musela byste si se mnou sjednat schůzku a nebo já s vámi.

Já bych za vámi do té vaší firmy přijel a tam bych vám řekl o tom, že taková krásná kniha bude vznikat a nabídl bych vám možnost spolupráce. Nejedná se tedy o žádnou placenou reklamu, na to chci upozornit. Pokud nás slyší někdo z majitelů firem tady v regionu Českobudějovicka nebo ředitelů škol nebo i starostů obcí a měst, kde jsem ještě nezavítal. Mám ještě prostor do konce října. Na konci října, když to zmiňuji, tak je také uzávěrka celého projektu.

Takže tam je potom možnost s námi spolupracovat a ta spolupráce je úplně jednoduchá. Pokud v té škole, ve firmě, v obci, ve městě se kniha líbí, mají pro ni využití jako dárek a další a další možnosti využití, tak samozřejmě ta spolupráce spočívá v tom, že mi do té regionální knihy, to znamená když se budeme bavit o té knize Českobudějovicka, kterou budeme vydávat, tak každému tomu subjektu věnujeme nějakou část v té knize v zadní části. Je tam jednoduchý text o zajímavostech té obce, města, firmy, školy.

To znamená ten subjekt, který s námi spolupracuje, tak si pouze vybere počet knih, který je pro ně využitelný, vybere si balíček, objedná si u nás knihy a my pro ně vytvoříme tu prezentaci. Takže pak jsou součástí této krásné knihy stejně jako jsou součástí toho regionu a života v tom regionu. A dává to smysl, protože už na samém začátku ti starostové, kteří s námi spolupracovali na prvních knihách, tak volali právě po tom, aby tam nějaká zmínka o té jejich obci byla, když tu knihu budou dávat jako dárek.

Ty fotky už jsou nafocené a nebo ještě ne, ty Českobudějovické?

Já jsem je tedy ještě neviděl. Viděl jsem jenom pár, které jsou k vidění na našich webových stránkách, tam je odkaz na tvorbu té knihy Českobudějovicka, jsou tam vlastně základní informace k tomu, jak kniha vzniká, kde se využívá, kdo ji využívá, a je tam i pár fotografií. Většina snímků, co já mám informace od kolegů, tak se realizovala letos v létě, to znamená před pár týdny. Takže opravdu v té knize Českobudějovicka budou krásné letošní letní snímky.

A já od vás také vím, že pokud to všechno dobře dopadne a budeme moci chodit do obchoďáků, tak že budou někde i vystaveny.

Bude se jednat o výstavu velkoformátových fotografií z knihy Česka, to znamená ne tady regionu Českobudějovicka, ale je to upoutávka na celou edici. Jsou to snímky z celého Česka a měla by být tato výstava realizovaná tady v obchodním centru IGY.

Dobře, to je opravdu ještě daleko, o tom se budeme bavit, až to bude aktuální, protože to do té doby stihneme vytěsnit. Co je důležité, pokud by někdo chtěl být v knize Českobudějovicka, tak se na Vás může s důvěrou obrátit.

Určitě, kontakt je na našich stránkách. Buď tedy přímo na firmu a nebo když si dá pak někdo tu práci a prokliká se na nás na regionální projektové manažery, najde tam moje jméno, tak může kontaktovat přímo mě. Já rád přijedu na schůzku do té firmy, školy, obce, města, odprezentuji to, jak ta kniha vypadá, ukážu příklady toho, jak vypadají knihy, a můžeme se bavit o podmínkách případné spolupráce.

 

A nebo můžete kontaktovat mě a já vás předám dál. Moc díky za návštěvu, že jste nám knihy představil a ať se daří.

Neváhejte a zapojte se i Vy

Projekt Českobudějovicko z nebe končí 4.11.2020, proto příliš neváhejte a spojte se s naším regionálním projektovým manažerem Michalem Andráškem na telefonním čísle +420 604 243 295 nebo na mailové adrese andrasko@cbs-cesko.cz.

Případně vyplňte kontaktní formulář a my se Vám ozveme sami.CBS Nakladatelství

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972,
760 01 Zlín
Česká republika

Pobočka Pardubice
Sukova tř. 1556
530 02 Pardubice

Kontakt

+420 774 479 544
info@cbs-cesko.cz

Fakturační údaje

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972, Zlín
760 01 Česká republika

IČ: 24804584
DIČ: CZ24804584

Účet: 2202616996 / 2010

chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram