Nabitý havlíčkobrodský veletrh

15. 10. 2019Novinky

Jak jste si už jistě všimli, v pátek 11. října a v sobotu 12. října jsme se zúčastnili Podzimního knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě. Ještě v pátek ráno jsme nevěděli, co nás čeká, protože jsme se této akce účastnili poprvé. Nicméně po pár hodinách jsme měli jasno – příští rok přijedeme znova!

Už půl hodiny před otevřením prostor Kulturního domu Ostrov se začala tvořit fronta nedočkavých
knihomolů a knihomolek. Úderem desáté se všechny sály zaplnily téměř k prasknutí. A ne jinak tomu bylo i přímo u našeho stánku.

Horká novinka, rekord i výhra

Návštěvníkům jsme totiž přivezli horkou novinku Havlíčkobrodsko z nebe. Tuto knihu leteckých fotografií jsme ve 12.30 rovnou i pokřtili ve společnosti spoluautorky Martiny Grznárové a kmotrůstarosty Havlíčkova Brodu Jana Tecla, starostky obce Šlapanova Veroniky Vyšinské a za Agenturu Dobrý den Josefa Vaňka.

Při křtu jsme také obdrželi certifikát o navýšeném rekordu „Nejrozsáhlejší série knih s leteckými snímky ČR“.

Ve večerních hodinách jsme se zúčastnili slavnostního vyhlášení soutěže O nejkrásnější knihu Vysočiny v prostorách Staré radnice. Souboj to byl těsný, nicméně naše kniha Pelhřimovsko z nebe zvítězila v kategorii Cena čtenářů Krajské knihovny Vysočiny a posluchačů Českého rozhlasu.

Ocenění si z rukou ředitele Českého rozhlasu České Budějovice a Českého rozhlasu Vysočina Zdeňka Duspivy převzal náš regionální manažer Michal Andráško, který se na vzniku knihy podílel. A jak sám při děkovné řeči pronesl – „tentokrát jsme to čekali“ 🙂 

 

Sobotní den se nesl v podobném duchu jako ten páteční. Návštěvníci obcházeli jednotlivé stánky a prohlíželi si knihy, které jim jednotlivá nakladatelství přivezla, diskutovali a nakupovali.

Jsme rádi, že jsme se mohli tohoto veletrhu zúčastnit. Setkali jsme se tam se spoustou zajímavých a příjemných lidí, poznali jsme práci jiných nakladatelství, obohatili jsme doprovodný program a některým jsme pomohli vyřešit vánoční dárky.

Teď už nezbývá, než se těšit na další ročník. A nebo se můžeme potkat dříve, na veletrzích v Praze a v Brně.

Pokud si chcete prohlédnout naše knihy leteckých fotografií nebo ručně malované mapy, podívejte se do našeho e-shopu.

Pin It on Pinterest

Share This