CBS Nakladatelství

Žádné produkty v košíku.

Co se u nás událo v červnu

1. července 2022

Červen ve znamení knih

V červnu se uskutečnil největší svátek knih u nás - veletrh Svět knihy Praha 2022. A my jsme na něm nemohli chybět. Stejně jako na předešlém veletrhu jsme si i zde připravili výběr toho nejlepšího, co nabízíme a spojili to s oblíbenou akcí 1+1 zdarma, což nadchlo velké množství návštěvníků.

Další naší zachovalou tradicí byla soutěž o 2 naše vydané knihy. Jednu knihu jsme rovnou i pokřtili - České hrady a zámky - 1. díl Západní Čechy, která svými úžasnými fotografiemi přináší inspiraci k nezapomenutelným výletům a zážitkům. Kmotrem se pro tuto knihu stal náš oblíbenec Ing. Josef Vaněk z Muzea rekordů a kuriozit z Pelhřimova.

A jelikož nejsme žádní troškaři, druhý den jsme křtili znovu a tentokrát všechny nové cyklomapy dětěm – první hotové mapy, jejichž kmotrem se stal p. Petr Mach, redaktor časopisu Geodetický a kartografický obzor.

OCENĚNÍ

Jako největší vydavatel ručně malovaných map vydáváme ročně několik nových aktualizovaných malovaných map. Zárove)ň z těchto map vždy vybereme jednu mapu, která se pokusí získat nominaci v prestižní kartografické soutěži MAPA ROKU, kterou pořádá Česká kartografická společnost.
Letos se konal již 24. ročník a my jsme do nominace vyslali ručně malovanou cyklomapu Orlickoústecko dětem.

Nominace v kategorii Samostatná kartografická díla

Je nám velkým potěšením, že se tato mapa dostala do nominace na titul Mapa roku v kategorii Samostatná kartografická díla. O to větší radost máme, protože v této kategorii je tradičně velká konkurence - letos v kategorii soutěžilo 45 kartografických produktů a do nominace byly odbornou soutěží vybrány jen 4!

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže proběhlo ve čtvrtek 9. června 2022 v Budově zeměměřických a katastrálních úřadů v Praze. Ocenění z rukou prezidenta České kartografické společnosti prof. Ing. Václava Talhofera, CSc. naše obchodní ředitelka Ing. Blanka Imramovská. Tato pěkná akce byla pro nás opět slavnostním a zároveň inspirativním setkáním s odborníky i studenty kartog

Tornádo na Moravě Rok poté

Když se někdy v dubnu 2022 na nás obrátil Ing. Jakub Bartoník s myšlenkou vydat knihu o tornádu, které postihlo Moravu dne 24. června 2021, netušili jsme, kolik nás čeká práce a zda budeme schopni splnit ten nejtěžší požadavek - kniha musí vyjít přesně rok po ničivé události.

Podařilo se, a my jsme dokonce s předstihem vydali zdařilou knihu TORNÁDO NA MORAVĚ OČIMA PŘÍMÝCH SVĚDKŮ, kterou jsme mohli pokřtít v Mikulčicích 25. června 2022 na vzpomínkové akci Rok poté.

Červnové novinky

Ručně malovaná cyklomapa Rychnovsko dětem

Rychnovsko je region jako stvořený pro výlety na kole. Vyšvihněte se proto do sedla, šlápněte do pedálů a vyrazte na průzkum zdejší zvlněné krajiny v podhůří Orlických hor. Nahlédnete do historie regionu rozpínajícího se v blízkosti česko-polské hranice, zdoláte menší či větší kopečky, z majestátně se tyčících rozhleden poznáte mnoho něžných zákoutí tohoto kraje. Nafoukněte kola a hurá za objevy!

TORNÁDO NA MORAVĚ OČIMA PŘÍMÝCH SVĚDKŮ

Ve čtvrtek 24. června 2021 okolo 19:20 hodin zasáhla několik obcí na jižní Moravě extrémní bouře s nejsilnějším tornádem na území Evropy od roku 2001. Jednalo se nejsmrtelnější meteorologickou událost roku 2021 a svým rozsahem nejsilnější evidované tornádo na českém území.
Kniha vychází přesně rok po této ničivé události a je připomínkou všem záchranářům, dobrovolníkům i zasaženým.

Vytvořili jsme také další krásné zakázky na klíč

Malovaná mapa pro městys a zámek Náměšť na Hané

Vedle standardních malovaných map regionů nás vždy potěší individuální zakázka na míru. Takovou byla i skládaná ručně malovaná mapa pro městys a zámek Náměšť na Hané. Skládaná mapa obsahuje na jedné straně malbu zámku a zajímavostí v okolí a na druhé straně orientační plán městysu a vyznačením těchto zajímavostí. Vznikla tak krásná a přehledná skládaná mapa pro návštěvníky městysu a zákazník má navíc originál obrazu zámku.

Beskonťák

S geniálním nápadem, jak využít starý a nevzhledný kontejner, přišli ve firmě BESMONT z obce Knovíz ležící v okresu Kladno. Lidem z firmy, která vyrábí a montuje zdvihací zařízení, bylo líto starého a nepotřebného kontejneru a rozhodli se z něj udělat něco užitečného pro děti. A protože jsou to lidé hraví a nápadití, vymysleli BESKONŤÁKA. Kontejner je součástí plotu firmy a kolem něj vede stezka využívaná cyklisty a procházejícími se lidmi. Lidé z Besmontu chtěli tuto stezku oživit, udělat radost dětem a zároveň využít kontejnerovou plochu pro něco hravého a užitečného. Napadlo je využít právě aktualizovanou ručně malovanou cyklomapu Kladenska na které se podílely i místní děti. Kde je dobrá vůle a chuť udělat něco výjimečného, je od myšlenky k realizaci jen kousek, a tak se za 2 měsíce místo proměnilo k nepoznání!


CBS Nakladatelství

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972,
760 01 Zlín
Česká republika

Pobočka Pardubice
Sukova tř. 1556
530 02 Pardubice

Kontakt

+420 774 479 544
info@cbs-cesko.cz

Fakturační údaje

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972, Zlín
760 01 Česká republika

IČ: 24804584
DIČ: CZ24804584

Účet: 2202616996 / 2010

chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram