CBS Nakladatelství

Žádné produkty v košíku.

Co nám přinesl měsíc březen

6. dubna 2021

Březen je měsíc knihy a v CBS Nakladatelství byl březen právě ve znamení nových knih

Knihy leteckých fotografií z edice Česko z nebe vydáváme postupně a našim cílem je mít knihu z každého okresu České republiky. Tento cíl máme na dosah a v měsíci březnu jsme se k němu přiblížili o dost blíže, protože jsme vydali hned 3 nové knihy. Seznamte se s našimi březnovými novinkami:

BEROUNSKO Z NEBE

VODÁCKÝ RÁJ V KRAJI OTY PAVLA. Vydejme se po proudu prastaré řeky Berounky do krajiny tak rozmanité a zároveň divoké, do míst, která si zamiloval i český král Karel IV. Její krásu zrcadlí nejen voda, ale vše okolo. Zlatonosné potoky, majestátní skály i vápencové jeskyně, to jsou klenoty Berounska.

Průvodcem touto odpradávna málo osídlenou přírodou jsou tu strmé stráně a louky, na kterých voní léčivé byliny, a nechybí zde ani zurčící říčky a potůčky s kapradím a smaragdově zelenými mechy. Ozdobou celého kraje jsou pohádkově krásné hrady a zámky, jejichž zdi lákají k objevování nejednoho návštěvníka.

ČESKOBUDĚJOVICKO Z NEBE

Potěšte se neopakovatelnými pohledy na třpytivé hladiny rybníků, malebné vesničky a městečka, starobylé kostelíky a zajímavá šlechtická sídla. Českobudějovicko se vám představuje tak, jak jej ještě neznáte. Z nebe.
V knize si prohlédnete jak z nebe vypadají nejen města a obce České Budějovice, Hluboká nad Vltavou, Týn nad Vltavou, Borovany, Trhové Sviny nebo Nové Hrady, ale poznáte i další místa tohoto regionu, jako je hrad Nové Hrady, středověká tvrz Cukštejn, zámky Hluboká nebo Ohrada, poutní kostel Panny Marie Bolestné v Dobré Vodě u Českých Budějovic, bývalý augustiniánský klášter v Borovanech, vodní nádrž Římov nebo historickou náves v Holašovicích, která je zapsaná do seznamu UNESCO.

A je toho mnohem víc, co v knize uvidíte netradičním pohledem.

KOLÍNSKO Z NEBE

Jak už napovídá známá písnička Kolíne, Kolíne od zásmuckého rodáka Františka Kmocha, Kolínsko je krásný rovinatý region, který leží ve východní části Středočeského kraje.
Jeho velká část spadá do úrodné Polabské nížiny, a proto tři čtvrtiny rozlohy celého okresu zaujímá zemědělská půda. Nejníže položeným místem je hladina řeky Labe, nejvýše položeným místem je potom Kamenný vrch (456 m n. m.).
Milovníci historie mohou na Kolínsku navštívit například krásný zámek v Bečvárech, známý skansen a Muzeum lidových staveb v Kouřimi či Lipanskou mohylu, která tu připomíná slavnou bitvu u Lipan.

Nádherná je také procházka historickým centrem Kolína, kde je po rekonstrukci opět zpřístupněný chrám sv. Bartoloměje a jeho přilehlé okolí včetně parkánu, kostnice a budovy staré školy.

KŘEST V NEBI

Každá nová kniha si zaslouží slavnostní přivítání do knižního světa. U nás je tradicí, že novou knihu vždy pokřtíme. Díky současné nepříznivé situaci, kdy se nemůžeme potkávat, jsme se rozhodli jít netradiční cestou a pokřtít nové knihy přímo z nebe. A tak jsme netradičně pokřtili knihy Trutnovsko a Královéhradecko. Podívejte se na video přímo z akce:

DALŠÍ DOBRÉ SKUTKY

I v březnu pokračujeme v dobrých skutcích. V pátek 5. března jsme se proto vypravili opět do Moravskoslezského kraje, abychom do vybraných nemocnic doručili naše knihy leteckých fotografií edice Česko z nebe jako poděkování veškerému zdravotnickému personálu, který dnes a denně nasazuje své životy, aby chránili ty naše.

Celkem jsme nemocnicím v Moravskoslezském kraji darovali 3 238 knih v celkové hodnotě přesahující 2 000 000 korun.

V pátek 19. března se rozjel náš regionální projektový manažer Tibor Skalka společně s rozvozcem Liborem Suchánkem do Nemocnice Kyjov, kam dovezli dalších 1 200 knih z edice Česko z nebe
Ta doba je špatná a já za ten uplynulý rok jsem rád za každý dar, který jsme dostali. Tato publikace se dostane ke každému zaměstnanci nemocnice a já bych byl rád, aby každý měl možnost si doma s tou knihou sednout, otevřít si lahev vína, dát si čaj nebo kávu a listovat si těmi nádhernými fotkami,“ říká ředitel nemocnice Lubomír Wenzl.

[dsm_image_carousel gallery_ids="9483,9484,9485,9486,9487,9488,9489,9490,9491,9492,9773,9775,9776" _builder_version="4.9.3" _module_preset="default"][/dsm_image_carousel]

MAPY MALOVANÉ I TURISTICKÉ

Nezapomínáme i na mapy. V oblíbené edici malovaných cyklomap pracujeme na nové cyklomapě Orlickoústecko dětem a pokračuje také spolupráce s Klubem českých turistů. V březnu jsme začali společně aktualizovat 2 mapy z nádherných oblastí - Českého ráje a Žďárských vrchů.
Už teď se těšíme až společně vyrazíme na výlet s novou aktualizovanou mapou!

[dsm_image_carousel gallery_ids="9526,9527,9552,9747,9756" _builder_version="4.9.3" _module_preset="default"][/dsm_image_carousel]

V březnu je ten správný čas myslet na pečení vánočky

Proč byste se v březnu měli starat o pečení vánočního cukroví a konec roku, když za „á“: je to ještě daleko a za „bé“: máte na jaře dost své jiné práce?

Ano, zní to divně, ale právě v březnu vrcholí objednávání leteckého snímkování pro rok 2021. To sice nevysvětluje souvislost s koncem roku, ale stačí si vzpomenout, jak rychle se po prázdninách překulí září do listopadu a než se člověk naděje, je tady příprava na Vánoce, příprava PFek, kalendářů pro další rok, vánočních dárků pro občany, obchodní partnery nebo absolventy školy.

Letos jsme pro velký zájem posunuli konec kampaně o pár dnů tak, aby se dostalo opravdu na každého. Uzávěrka objednávek končí 8.4.2021 a vy se ještě můžete objednat ZDE

 CBS Nakladatelství

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972,
760 01 Zlín
Česká republika

Pobočka Pardubice
Sukova tř. 1556
530 02 Pardubice

Kontakt

+420 774 479 544
info@cbs-cesko.cz

Fakturační údaje

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972, Zlín
760 01 Česká republika

IČ: 24804584
DIČ: CZ24804584

Účet: 2202616996 / 2010

chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram