CBS Nakladatelství

Žádné produkty v košíku.

Božský klid na Bozeňově

10. ledna 2020

Pokud si chcete v tomto zimním čase trochu odpočinout a najít klid od lidí a městského ruchu, doporučujeme vyrazit do Dolního Bušínova.

Zde to sice žije, ale hlavně v létě, touto dobou zde najdete oázu klidu. Tato malebná obec se nachází hluboko v lesích, mezi Mohelnicí a Zábřehem v Olomouckém kraji. Když jsme sjeli z hlavní silnice na Zábřeh, vjeli jsme do lesů a klikatých cest. Zdálo se, že jsme se octli na kraji světa a mimo civilizaci. Všude jen husté lesy, klikatá cesta a nikde ani chaloupka, auto nebo živáček. Přitom jak jsme později zjistili, to do města bylo kousek, takže pokud by se nám zastesklo, za pár minut jsme si mohli užívat městského ruchu. To ale nebyl náš cíl.

BOZEŇOV-UBYTOVÁNÍ UPROSTŘED PŘÍRODY

Ubytovali jsme se ve Sport&Relax wellness hotelu Bozeňov.  Je to sice jediný hotel široko daleko, ale naprosto splní požadavek i nejnáročnějšího zákazníka. Poskytl nám opravdu krásné zázemí. Bylo zde čisto, milý personál, velmi dobré jídlo a hlavně klid. Co víc si k odpočinku přát? Snad jen wellness k relaxaci, ale i toto zázemí tu mají.

VÝLET K HORNÍ PŘEHRADĚ

Když jsme se ubytovali, vyrazili jsme prozkoumat okolí a musíme přiznat, že nás velmi mile překvapilo. Tabule s ukazateli nám nabídla hned několik možností, kam se vydat. Měli jsme kočárek, takže výběr byl směřován pouze na malý okruh – k Horní přehradě.

Asi po 5 minutách chůze do lehkého kopečka se před námi objevila první přehrada - Jahodná. Nádherný pohled na klidnou hladinu nám učaroval, všude okolo lesy a nádherná příroda. Jak jsme později cestou zjistili, skrývá se tu neuvěřitelné množství chatiček- proto jsme si toto místo nazvali „Rájem chatařů“. Ale protože nebyla sezóna, nikoho jsme nepotkali, jen se kochali pohledem kolem sebe a „vybírali“ tu nejhezčí chatu 😊

Hned za první přehradou jsme objevili krásné zázemí nejen pro zmíněné chataře, ale i kemp, který se zde rozkládal. Na velké louce stálo něco kolem 15 chatek. Hned se nám vybavily vzpomínky na tábor, ale zároveň jsme si zde dokázali představit malou letní rodinnou dovolenou. Všude okolo krásná příroda, voda, les, houby a jakoby uzavřené území, právě jen pro ty, co to zde znají nebo zde kempují.

Pokračovali jsme dál cestou k Horní přehradě. Vedla kolem potoka, po jehož obou březích stály opět chaty a chalupy. Zase jsme je obdivovali a představovali si, jak příjemné to může být, zde trávit letní dovolenou na jedné z nich. Některé byly hned u cesty, jiné za potokem a spousta dalších v kopci nad námi.

Po chvíli jsme dorazili na křižovatku, kde nám opět ukazatel napomohl najít směr našeho cíle. Horní přehradu už jsme měli jen pár minut. Když jsme k ní dorazili, čekalo nás odpočívadlo a krásný pohled na hladinu. Sedli jsme si a užívali si ten klid a nádherný výhled do okolí. Po chvíli jsme se vydali na cestu zpět a po pár metrech se dalo odbočit tak, abychom se zpět na hotel vrátili jinou cestou. Ta tentokrát vedla nad přehradou, a proto jsme si toto nádherné místo mohli prohlédnout ještě z druhé strany.

VÝŠLAP NAD BUŠÍNOVSKÉ ÚDOLÍ

Další den jsme zvolili cestu, která byla trochu víc do kopce. Dolní Bušínov se nachází v dolině, což jsme si uvědomili právě až poté, co jsme se doslova škrábali do vrchu.

Ale i tato cesta stála za to, vše pod námi jako na dlani, všechny chaloupky, lesy a obě přehrady. Opět se dalo jít jednou cestou nahoru a druhou dolů.  Výhled tak byl rozmanitější a mohli jsme si krásu místní přírody vychutnat z více stran. Znovu jsme si prohlíželi všechny ty chaty a chatičky, které zde lemují každou cestu a překrásnou přírodu, ve které je tento ráj zasazen.

Naše přání, utéct z civilizace a ruchu do klidu nádherné přírody tak toto údolí a krásný kout Šumperska bylo splněno a rozhodně tohle krásné místo všem doporučujeme.

 

Praktické informace

Kontakt na ubytování: www.bozenov.cz/ubytovani
Vhodné pro rodiny s dětmi: ANO (v areálu velké hřiště)
Horní přehrada: 3km
Zábřeh: 8km
Mohelnice: 18km
Šumperk: 25km

Pro lepší orientaci a inspiraci pro výlety po okolí vám může pomoci naše Malovaná mapa ŠumperskaCBS Nakladatelství

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972,
760 01 Zlín
Česká republika

Pobočka Pardubice
Sukova tř. 1556
530 02 Pardubice

Kontakt

+420 774 479 544
info@cbs-cesko.cz

Fakturační údaje

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972, Zlín
760 01 Česká republika

IČ: 24804584
DIČ: CZ24804584

Účet: 2202616996 / 2010

chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram