CBS Nakladatelství

Žádné produkty v košíku.

Aktualizovaná mapa provede turisty po Orlických horách - nyní i s pomocí aplikace MAP EXPLORER!

1. září 2023

Právě vychází další aktualizovaná turistická mapa KČT č. 27 ORLICKÉ HORY, která je další mapou s unikátní aplikací Map Explorer. Ta z této papírové mapy udělá velký interaktivní displej.

aktualizovaná turistická mapa KČT č. 27 ORLICKÉ HORY

Orlické hory

Krajina Orlických hor si vás určitě podmaní, má své kouzlo i romantickou atmosféru. Táhlý hřeben hor bez velkých vrcholů, kvetoucí louky a pastviny se vzácným chřástalem polním a kvetoucími hořečky, lesy a rašeliniště, ale i malebná údolí s chalupami.

Z dálky jsou Orlické hory vidět jako jednolitá součást lesnaté hradby Čech. Kdo k nim ale zavítá blíž, je překvapen malebně členitou krajinou. Plochý hřbet bez výraznějších vrcholů a hluboká údolí plná bystřin a říček jsou typickými rysy zdejších hor. K CHKO Orlické hory patří stejně neodmyslitelně jako rozsáhlé porosty bledule jarní, kterou má chráněná krajinná oblast ve znaku. Dalšími přírodními klenoty jsou zdejší horské louky, rašeliniště a podhorské smilkové trávníky.

Jednu z nejlepších možností, jak poznat krásy přírody Orlických hor, poskytuje značená dálková turistická trasa, tak zvaná Jiráskova cesta. Na území CHKO Orlické hory vede v délce 42 km, prochází po hlavním hřbetu hor a v její blízkosti se nachází nejcennější části zdejší přírody. Do CHKO Orlické hory vstupuje Jiráskova cesta v Zeleném údolí u Olešnice v Orlických horách, odkud stoupá k rozhledně na Vrchmezí. U česko-polské hranice vede skrz národní přírodní rezervaci Bukačka a nedaleko rozhledny na Velké Deštné (1115 m n. m.) kopíruje hranici přírodní rezervace Jelení lázeň. Trasa vede také okolo přírodní památky U Kunštátské kaple, přírodní rezervace Komáří vrch, přírodní rezervace Černý důl a přírodní památky Rašeliniště pod Předním vrchem. Konec Jiráskovy cesty v CHKO Orlické hory prochází přes přírodní rezervaci Zemská brána.

Při poznávání CHKO Orlické hory se můžete nechat vést také jednou ze čtyř naučných stezek. Naučné stezky doprovázejí informační panely a na několika místech i interaktivní prvky určené pro děti. Většina informačních panelů je u naučných stezek instalována pouze od jara do podzimu, aby se zabránilo jejich poškození během zimy. Jediná celoročně instalovaná naučná stezka vede v přírodní rezervaci Zemská brána.

aktualizovaná turistická mapa KČT č. 27 ORLICKÉ HORY

Všechny lokality popsané v textu jsou v mapě shodným způsobem zvýrazněné (podtržení, zarámování nebo podbarvení v téže barvě). Zadní strana je věnována seznámení se se zajímavými místy zakreslenými v mapě, případně s celým regionem, nově zde najdete i prezentace partnerů, kteří se na vzniku aktualizované mapy podíleli. Jako bonus je zde abecední rejstřík, který vám umožní najít libovolné v textu popsané heslo i jeho polohu na mapě.

Turistická mapa KČT č. 27 ORLICKÉ HORY

Mapa prošla kompletní podrobnou aktualizací každé lokality, v mapě jsou zaznačené:

  • Pěší turistické trasy
  • Lyžařské turistické trasy
  • Zimní běžecké trasy

Tato mapa se vám nikdy nevybije, nikdy neztratí signál a ještě se stane příjemnou vzpomínkou na prožité chvíle v přírodě.CBS Nakladatelství

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972,
760 01 Zlín
Česká republika

Kontakt

+420 774 479 544
info@cbs-cesko.cz

Fakturační údaje

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972, Zlín
760 01 Česká republika

IČ: 24804584
DIČ: CZ24804584

Účet: 2202616996 / 2010

chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram