101. výročí, 101 pohledů na Česko a 101 na Slovensko

26. 10. 2019Novinky

V těchto dnech si připomínáme 101. výročí založení Československa a CBS Nakladatelství chce tuto významnou událost připomenout novou a ojedinělou publikaci 101 + 101 leteckých pohledů na Česko a Slovensko.

Kniha symbolicky propojí obě země a na více než 300 stranách představí ty nejkrásnější letecké pohledy na české a slovenské dominanty.

Jaký je rozdíl mezi Čechem a Slovákem? Asi jako mezi dvěma bratry. Každý je jiný, a přece patří k sobě. Podobně je to i s autory této knihy. Pracovali na ní lidé z obou stran řeky Moravy, aby světu ukázali jedinečný pohled na naše krajiny z nebe.

Češi a Slováci žijí vedle sebe v míru už po staletí. A také po rozdělení společné republiky k sobě mají velmi blízko. Snad je to podobným jazykem, snad téměř stejným vnímáním světa.

Také naše vydavatelství je česko-slovenské. Zdánlivě se jedná o dvě oddělené společnosti – jedna v Banské Bystrici, jedna ve Zlíně. Ale když poznáte jejich filozofii, produkty i lidi, rázem zjistíte, že mnohem víc prvků je spojuje, než rozděluje. 

Když majitel CBS Milan Paprčka přišel s myšlenkou vydat takovou knihu, okamžitě se toho chytili redaktoři – autoři této knihy Bohuš Schwarzbacher ze Slovenska a Martina Grznárová z Česka.

Udělali výběr a popis těch nejkrásnějších leteckých fotografií ze stovek letů a statisíců záběrů, které během několika let vytvořili naši letci z CBS Flying Teamu. Obchodní týmy z obou republik se pustily do několikaměsíčního oslovování vybraného okruhu potenciálních partnerů, koordinátoři pracovali s partnery na vzhledu jejich prezentací. Na knize pracovalo více jak 40 lidí a nakonec jsme po téměř roční práci vytvořili nejrozsáhlejší knihu, jakou jsme kdy vydali.

Touto knihou chceme i my vyjádřit, že jako kolegové z obou různých států patříme k sobě. Že když se spojíme ke vzájemné spolupráci, máme dohromady mnohem větší sílu než každý zvlášť. A že se máme rádi jako možná žádné dva jiné národy na světě.

Kniha vyjde přesně na 101. výročí vzniku Československa – 28.10.2019. Bude mít 2 varianty – českou a slovenskou, bude psána ve třech jazycích – češtině, slovenštině a angličtině. Proto bude vhodná jako dárek pro vaše zahraniční přátele.

Jako první bude k dostání v našem e-shopu, ale už dnes si knihou můžete online prolistovat 

 

Tak tedy prolétněte se prostřednictvím této knihy nad Českem a Slovenskem. Objevte divokost slovenské hornaté krajiny a pohádkovou pohodu krajiny české.

Prohlédněte si z výšky slavná starobylá města Prahu, Český Krumlov anebo Banskou Štiavnici. Obleťte legendami opředené hory Praděd, Kriváň či Kráľovu hoľu. Kopírujte krajinu spolu s životadárnými řekami Váhem, Labem i Vltavou, nadchněte se velikostí a krásou Spišského hradu, Děvína, Hluboké a mnohými dalšími. Anebo jen zapojte fantazii při pohledu na různé obrazce, které jsou v běžné krajině viditelné jen shora a naši letci je pro vás zachytili.

Objevte Česko a Slovensko jejich pohledem, který se vám možná ještě nenaskytl. Z nebe!

 

Pin It on Pinterest

Share This