SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Nymbursko

Email
Ručně malovaná mapa regionu Nymbursko
Ručně malovaná mapa Nymbursko
Prodejní cena:60,00 Kč
Druh mapy: Tooltip
Vyberte si druh mapy, který si chcete objednat
Ručně malovaná mapa Nymbursko - mapová část
Ručně malovaná mapa Nymbursko - info část
Ručně malovaná mapa Nymbursko - zámek Dymokury
Ručně malovaná mapa Nymbursko - Jíkev
Ručně malovaná mapa Nymbursko - zámek Kounice
Ručně malovaná mapa Nymbursko - Libice nad Cidlinou
Ručně malovaná mapa Nymbursko - Lysá nad Labem - Beniesova vila
Ručně malovaná mapa Nymbursko - radnice v Městci Králové
Popis produktu

Malované mapyVítejte v Polabské nížině, kde slunečné borové lesy, čistá jezera a klidná hladina řeky Labe pohladí vaši duši. V kraji životadárných pramenů, malebných vesniček i romantických zámeckých zahrad. V kraji českých králů, barokního umění a Bohumila Hrabala.

Erb Malované mapy Nymbursko - Bohumil Hrabal, městské hradby Nymburk, Lázeňská kolonáda - Poděbrady, Výstaviště Lysá nad Labem, Labe se zdymadlem v Nymburku

Polabí mnohým připadá jako jednotvárný, placatý kraj. Stačí se však vznést do oblak a Zlatý pruh země české vás ohromí svou rozmanitostíLužní lesy střídají rozlehlá pole, uprostřed nichž vás najednou překvapí osamělý kopec. Krajinu rozsvěcují zrcátka rybníků a stužky řek a potoků. O tom, že je tady opravdu neskutečně krásně, se přesvědčíte putováním Naučnou stezkou Bohumila Hrabala v Kersku nebo v přírodní rezervaci Libický luhA pokud vám zbude dost sil a času, zajeďte si do Hrubého Jeseníku. Z rozhledny Romanka budete mít velký kus tohoto zajímavého regionu jako na dlani. A dohlédnete až k vrcholkům Krkonoš.

Svoje toulky Polabím si lehce okořeníte některou z akcí, pořádaných na zámku v Loučeni a příjemným blouděním ve zdejším Labyrintáriu a chutnou porci baroka vám naservírují na zámku v Křinci. S dětmi se vydejte třeba do Milovic. V zábavním parku Mirakulum s nimi prožijete úžasný den plný dobrodružství a zábavy. A co mají děti nejraději? Přece zoologické zahrady. Jedna menší, ale velmi přívětivá, je i ve Chlebech severně od Nymburku. A můžete tady vidět i český unikát – nejkrásnější opičky na světě, které v žádné jiné ZOO u nás nechovají.

 

Nymburk - secesní vodárnaKrálovské město Nymburk, založené ve druhé polovině 13. století Přemyslem Otakarem II. má také co nabídnout. Pravěké opevnění, které kopíruje i půdorys mohutných cihlových hradeb ze 13. století, jsou dokladem středověkého obranného  systému, ale i častým cílem výletníků a zamilovaných párků. Zajímavý je i středověký vodovodní systém, o jehož důmyslnosti vás přesvědčí Turecká věž – městská vodárna, která zásobovala nymburské kašny až do počátku dvacátého století. V té době, přesněji v roce 1912, byl také vybudován secesní most přes řeku Labe. Jeho nádheru ostatně uvidíte sami, když se nalodíte na výletní loď a vydáte se poznávat Polabí po Labi.

Celosvětově vyhlášené lázně Poděbrady lákají návštěvníky nejen svou léčivou minerální vodou. Při procházce městem turista narazí na nespočet architektonických skvostů renesančních, barokních i funkcionalistických. Pod pláštěm barokní vojenské pevnosti se v budově poděbradského zámku skrývá královský gotický hrad i renesanční lovecký zámeček. V zámecké expozici se seznámíte s životem husitského krále Jiřího z Poděbrad, a to doslova od jeho narození. Chroustov

 

Nymbursko a celé Polabí toho nabízí opravdu hodně. Ať jste velcí nebo malí, mladí nebo pokročilejšího věku, vyberete si vždycky. S malovanou mapou Nymbursko bude vaše poznávání a cestování zajímavější a snadnější. Orientace v této malované mapě je mnohem snadnější než v klasické typografické mapě, protože přesně vidíte, jak vypadají zajímavé objekty. Malované mapy si ale zachovávají přesnost typografických map, jsou zde zakresleny všechny pěší i cyklistické turistické trasy, naučné stezky, čísla cest a jiné potřebné údaje. 


Malovaná mapa Nymbursko

Mapa je oboustranná a na její zadní straně naleznete povídání a obrázky o těch největších zajímavostech a také praktické informace a kontakty na infocentra, ubytování, zámky a hrady v regionu. Najdete zde také QR kód ke stáhnutí interaktivní mapy do mobilu. Součástí mapy je informační brožura s popisem partnerských měst a obcí.

Mapa je dvojjazyčná - povídání o zajímavostech v regionu na zadní straně jsou v českém a anglickém jazyce.

 

  • Rozměr mapy: B1 (870 x 650 mm)
  • Malba mapy: Miroslav Pazdera
  • Malba erbu: Mgr. Vladimír Šuster
  • Malby objektů: Jana Šuláková, Bc. Lucie Marková-Holíková
  • Grafická úprava: Ondřej Javořík
  • Kartografický popis: Bohuš Schwarzbacher
  • Korektury: Klub Českých turistů, obce, města a podnikatelské subjekty regionu Nymbursko
  • I. vydání, 2018, ISBN 978-80-88259-13-8
  • Vydalo CBS Nakladatelství s.r.o. 

 

Chcete se prezentovat v příštím vydání této mapy, nebo máte zájem stát se našim distributorem? Kontaktujte nás na marketing@cbs-cesko.cz.

Kontakt

 CBS Nakladatelství s. r. o.
     Vodní 1972 
     760 01 Zlín
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 774 479 544
 +420 773 294 544
 
 www.cbs-cesko.cz

Obchodní oddělení

 Pobočka Pardubice
     Sukova tř. 1556 
     530 02 Pardubice
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 773 294 445

 
 www.cbs-cesko.cz