SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Kolínsko

Email
Ručně malovaná mapa regionu Kolínsko
Ručně malovaná mapa Šumpersko
Prodejní cena:60,00 Kč
Druh mapy: Tooltip
Vyberte si druh mapy, který si chcete objednat
Ručně malovaná mapa Kolínsko
Ručně malovaná mapa Kolínsko
Ručně malovaná mapa Kolínsko - Kolín náměstí a Mariánský sloup
Ručně malovaná mapa Kolínsko- Kolín - Chrám sv. Bartoloměje
Ručně malovaná mapa Kolínsko - Český Brod, Podlipanské muzeum
Ručně malovaná mapa Kolínsko - Libodřice - Bauerova vila
Ručně malovaná mapa Kolínsko - Vitice, Mohyla Lipany
Ručně malovaná mapa Kolínsko - zámek Zásmuky
Popis produktu

Malované mapy

Kdo by neznal písničku o Kolínu, který stojí v pěkné rovině? Vystoupejte na některou z vyhlídkových věží, a přesvědčte se sami, jestli je ta okolní rovina skutečně tak rovná. Uvidíte kraj, utvářený poklidným tokem Labe a tisíciletou lidskou činností. Kraj významných bitev, středověkých tvrzí, romantických zámků a dechovky.

Kolín - náměstí a Mariánský sloupOZVĚNY DÁVNÝCH ČASŮ
Kolín byl trvale osídlen už od dob pravěkých a královským městem se stal v polovině 13. století. Historické centrum města je nádhernou přehlídkou staveb všech slohů a stylů, které dějinami prošly.

V jejich čele září gotický chrám sv. Bartoloměje, jedinečné dílo slavného architekta Petra Parléře. V sousedství najdete protipól křesťanství – židovskou synagogu z konce 17. století, jednu z nejstarších u nás.

Lechův kámen u slovanského hradiště nad Kouřimí vás přenese do mýtů a legend o knížeti Lechovi. Pohledem na kouřimské městské hradby si uděláte dokonalý obrázek o životě středověkého města. To vše umocní kouzelné tóny zvonů ze zvonice u románsko-gotického kostela sv. Štěpána.

Muzeum lidových staveb v Kouřimi vás vnese do venkovského života v dobách dávno minulých a Podlipanské muzeum v Českém Brodě nabídne pohled do historie celého Pošembeří.


Libodřice - Bauerova vilaVÝPRAVY ZA ARCHITEKTONICKÝMI SKVOSTY
Ať vkročíte na Kolínsku kamkoli, nabídne se vám široká paleta jedinečných památek. Snad v každé vesnici byste ve středověku nalezli tvrz. Mnohé zanikly, některé byly přestavěny na zámky.

Renesanční zámek v Radimi je dokonalým příkladem takové přestavby a zámek v Zásmukách je zase ukázkou barokního stavitelství. V Klášterní Skalici ohromí každého poutníka mohutný gotický pilíř, který je pozůstatkem výstavného středověkého kláštera. Kostel Narození sv. Jana Křtitele v Plaňanech vás posune do počátku 20. století, kdy církevnímu stavitelství vévodil pseudogotický styl.

Svůj poznávací exkurz můžete završit návštěvou Bauerovy vily v Libodřicích, která je úchvatným dílem světoznámého Josefa Gočára.


SVĚT JAKO NA DLANI
Celý Kolín jako na dlani budete mít z bývalé vodárenské věže z počátku 20. století a možná dohlédnete až do Polních Chrčic, které se pyšní rozhlednou, postavenou podle projektů místních občanů. To v Cerhenicích mají vyhlídkové věže dvě. A odtud už je to, co by kamenem dohodil, do Peček, se stále funkčním vodojemem, na jehož vyhlídkovou plošinu vás zavede 183 schodů.

Lipanská mohylaKolínsko, to je také kraj, kterým v minulosti zněla polnice a rány z děl. Lipanská mohyla vás přenese do období husitských výbojů, rozhodující bitvu sedmileté války přiblíží památník na bojišti u Křečhoře. Obětem nacismu můžete tichou vzpomínku věnovat ve Ždánicích.

  

CESTUJETE S DĚTMI a chcete jim dopřát nějaké povyražení?

Ideální je svezení se vláčkem na zahradní železnici Zásmucka nebo na bývalé kolínské řepařské drážce. Na ty neposednější čekají s otevřenou náručí atrakce v Duhovém parku v Třebovli. A dokonalý letní den si všichni užijí v bývalé pískovně v Hradištku.

 

Kolínsko na první pohled vypadá tak trochu obyčejně. Ale už na ten druhý zjistíte, že je zcela jedinečné. Nahlédněte pod pokličku klamného zdání a vydejte se za poznáním kraje, kterým zní svižná dechovka. Nebudete zklamaní.

Erb Malované mapy Kolínsko

 

Každá naše ručně malovaná mapa má svůj jedinečný erb, který znárňuje osobnost regionu a jeho známé dominanty. V erbu mapy Kolínsko najdete Františka Kmocha, vodárnu v Kolíně, Lipanskou mohylu a Kolínskou řepařskou drážku

 

Orientace v této malované mapě je mnohem snadnější než v klasické typografické mapě, protože přesně vidíte, jak vypadají zajímavé objekty, jak rozsáhlé jsou pohoří a jak hluboké jsou údolí. Malované mapy si ale zachovávají přesnost typografických map, jsou zde zakresleny všechny pěší i vybrané cyklistické trasy, naučné stezky, čísla cest a jiné potřebné údaje.

  

  


Detail malované mapy Kolínsko

Mapa je oboustranná a na její zadní straně naleznete povídání a obrázky o těch největších zajímavostech a také praktické informace a kontakty na infocentra, ubytování, zámky a hrady v regionu. Najdete zde také QR kód ke stáhnutí interaktivní mapy do mobilu.

Mapa je dvojjazyčná - povídání o zajímavostech v regionu na zadní straně jsou v českém a anglickém jazyce.

 

  • Rozměr mapy: B1 (870 x 650 mm)
  • Malba mapy: Mgr. Vladimír Šuster
  • Malba erbu: Mgr. Vladimír Šuster
  • Malby objektů: Bc. Lucie Marková Holíková, Ivo Rybařík
  • Grafická úprava: Ondřej Čaník
  • Kartografický popis: Mgr. Martina Bilíková
  • Korektury: Klub Českých turistů, obce, města a podnikatelské subjekty regionu Kolínsko
  • I. vydání, 2018, ISBN 978-80-88259-23-7
  • Vydalo CBS Nakladatelství s.r.o. 

 

Chcete se prezentovat v příštím vydání této mapy, nebo máte zájem stát se našim distributorem? Kontaktujte nás na marketing@cbs-cesko.cz.

 

Kontakt

 CBS Nakladatelství s. r. o.
     Vodní 1972 
     760 01 Zlín
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 774 479 544
 +420 773 294 544
 
 www.cbs-cesko.cz

Obchodní oddělení

 Pobočka Pardubice
     Sukova tř. 1556 
     530 02 Pardubice
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 773 294 445

 
 www.cbs-cesko.cz