SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Berounsko

Email
Ručně malovaná mapa regionu Berounsko
Ručně malovaná mapa Berounsko
Prodejní cena:60,00 Kč
Druh mapy: Tooltip
Vyberte si druh mapy, který si chcete objednat
Ručně malovaná mapa Berounsko
Ručně malovaná mapa Berounsko
Ručně malovaná mapa Berounsko - náměstí Beroun
Ručně malovaná mapa Berounsko - zámek Hořovice
Ručně malovaná mapa Berounsko - hrad Točník
Ručně malovaná mapa Berounsko - hrad Karlštejn
Ručně malovaná mapa Berounsko - zámek Mníšek pod Brdy
Popis produktu

Malované mapyZadní Třebáň - splav řeky BerounkyBerounsko - Vodácký ráj v kraji Oty Pavla
„Jdu proti řece, v řece je stříbro a zlaté listí. Jdu sám a najednou si uvědomuji, že tu nehoukají auta, abych uhnul, a nedrnčí tramvaje, abych couvnul. A to je vlastně ten hlavní důvod, proč jdu na štiky“. Tak Ota Pavel popisuje čarokrásnou přírodu v okolí řeky Berounky, jejíž okolí ho inspirovalo pro napsání řady povídek i knihy „Jak jsem potkal ryby“.

Průvodcem touto odpradávna málo osídlenou krajinou jsou tu strmé stráně, majestátní skály i pestré louky, doprovázející návštěvníky za neobjevenými klenoty berounské přírody či na návštěvu několika pohádkových hradů a zámků.

 

Hrady a zámky na Berounsku

Karlštejn

Nejznámějším hradem tohoto kraje je určitě Karlštejn. Dnesk už se ženy nemohou bát na tento hrad vstoupit :-) Mohou dokonce vstoupit i do kaple Sv. Kříže, nicméně je nutno se na prohlídku v malých skupinkách předem objednat. A pokud patříte mezi tuláky, kterým vyhovuje pohádková atmosféra bez hloučků zvídavých turistů, naplánujte si výpravu na divácky stejně přitažlivý hrad Točník, Žebrák či Tetín.

V nádherném zámku v Hořovicích se vedle impozantní výzdoby interiérů můžete těšit i na stálé expozice, vyprávějící příběhy nejen o nadpřirozených bytostech brdských lesů. Hořovický zámek se v průběhu staletí dočkal jak klasicistních úprav, tak nového zámeckého parku. Stalo se tak pravděpodobně na začátku 18. století, kdy panství spravoval už druhý z rodu Vrbnů, hrabě Norbert Václav. Park byl vybudován ve francouzském stylu a proslavila ho Sluneční brána, zasazená do pilířů nesoucích sochy z ateliéru Matyáše Bernarda Brauna.

Na zámku Nižbor najdete nejen původní místo gotického hradu založeného Přemyslem Otakarem II., ale také Keltské informační centrum.

 

Hudlice - rozhledna MáminkaRozhlédněte se!

Z 33 metrů vysoké rozhledny Máminky na Krušné hoře u Hudlic budete mít při dobré viditelnosti Klínovec, Ještěd, Krkonoše i Šumavu jako na dlani. Máminka stojí v nadmořské výšce 606 metrů a na její vrchol vede 96 schodů. Její jednoduchá a zároveň krásná konstrukce má připomenout návštěvníkům skromné radosti všedního života, spojené s krásou přírody a nebeského klidu.

Na Berounsku ale rozhodně není jediná. Nádherné výhledy čekají návštěvníky i na rozhledně Děd u Berouna, na Třenické Hoře u Cerhovic, v Lhotce u Berouna či na berounské Městské Hoře.

Amerika v Českém krasu

Pár kroků od obce Mořina nás pohltí exotické scenérie, které si vysloužily přezdívku český Grand Canyon. Proto je vápencový lom Velká Amerika oblíbenou destinací nejen všech turistů a tuláků, ale také filmových tvůrců. Stejně jako další, pověstmi opředená místa na Berounsku, má i Velká Amerika svá tajemství. V opuštěných štolách prý straší duch Hanse Hagena, jednoho z nejslavnějších fantomů. Verzí legend, kolující převážně mezi trampy, je ale více. Některé z nich ho popisují jako vojáka wehrmachtu, jiné jako horníka, který zde pracoval. Otázkou zůstává, proč se trampům ztrácely věci a čí to byly kroky…?

 

Hrad TočníkOrientace v této malované mapě je mnohem snadnější než v klasické typografické mapě, protože přesně vidíte, jak vypadají zajímavé objekty, jak rozsáhlé jsou pohoří a jak hluboké jsou údolí. Malované mapy si ale zachovávají přesnost typografických map, jsou zde zakresleny všechny pěší i vybrané cyklistické trasy, naučné stezky, čísla cest a jiné potřebné údaje.

  

Možností, jak si užít návštěvu tohoto malebného, je spousta a malovaná mapa Berounska vám bude skvělým průvodcem.

  


Ukázka z malované mapy Berounsko

Mapa je oboustranná a na její zadní straně naleznete povídání a obrázky o těch největších zajímavostech a také praktické informace a kontakty na infocentra, ubytování, zámky a hrady v regionu. Najdete zde také QR kód ke stáhnutí interaktivní mapy do mobilu.

Mapa je dvojjazyčná - povídání o zajímavostech v regionu na zadní straně jsou v českém a anglickém jazyce.

 

  • Rozměr mapy: B1 (870 x 650 mm)
  • Malba mapy: Miroslav Kapsdorfer
  • Malba erbu: Mgr. Vladimír Šuster
  • Malby objektů: Bc. Lucie Marková Holíková, Ivo Rybařík, Mgr. Art. Šárka Hyklová
  • Grafická úprava: Ondřej Čaník
  • Kartografický popis: Mgr. Martina Bilíková
  • Korektury: Klub Českých turistů, obce, města a podnikatelské subjekty regionu Berounsko
  • I. vydání, 2018, ISBN 978-80-88259-21-3
  • Vydalo CBS Nakladatelství s.r.o. 

 

Chcete se prezentovat v příštím vydání této mapy, nebo máte zájem stát se našim distributorem? Kontaktujte nás na marketing@cbs-cesko.cz.

 

Kontakt

 CBS Nakladatelství s. r. o.
     Vodní 1972 
     760 01 Zlín
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 774 479 544
 +420 773 294 544
 
 www.cbs-cesko.cz

Obchodní oddělení

 Pobočka Pardubice
     Sukova tř. 1556 
     530 02 Pardubice
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 773 294 445

 
 www.cbs-cesko.cz