SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Šumpersko

Email
Ručně malovaná mapa regionu Šumpersko
Ručně malovaná mapa Šumpersko
Prodejní cena:60,00 Kč
Druh mapy: Tooltip
Vyberte si druh mapy, který si chcete objednat
Ručně malovaná mapa Šumpersko
Ručně malovaná mapa Šumpersko
Ručně malovaná mapa Šumpersko - radnice v Šumperku
Ručně malovaná mapa Šumpersko - Mohelnice, městská věž
Ručně malovaná mapa Šumpersko - Bohutín
Ručně malovaná mapa Šumpersko - zámek Velké Losiny
Popis produktu

Malované mapy

Přejděte devatero hor a překročte devatero řek. Vstoupíte do tajuplné pohádkové země, kterou od pradávna střeží mocný pán hor, Praděd. Úrodné roviny Hané se postupně zvedají až k horským hřebenům našich nejkrásnějších hor, Jeseníků. Je to ráj všech milovníků přírody a lyžařů. Kraj s bohatou a pohnutou historií, kterým se v 17. století jako bouře přehnaly čarodějnické procesy. Kraj, který si svým kouzlem podmaní každého.

Šumperk - radnice

 

ŠUMPERK, ŽIVÁ BRÁNA JESENÍKŮ

Šestadvacetitisícové město ležící v údolí řeky Desné přímo pod vrcholy Jeseníků. Vystoupejte na ochoz radniční věže a pohlédněte na město, které ve středověku chránily mohutné hradby. Okouzlí vás křehká krása měšťanských domů a paláců, díky nimž býval Šumperk nazýván „malou Vídní“.

V jednom z nich, tak zvaném „Pavlínině dvoře“, najdete expozice Vlastivědného muzea, které vás seznámí s dějinami i přírodou severozápadní Moravy. A dějiny v tomto koutu naší země opravdu nebyly jednotvárné. V druhé polovině 17. století na celý kraj dopadlo „kladivo na čarodějnice“ v podobě nekompromisní inkvizice a krutých procesů. Sklepením Geschaderova domu, kde všechny hrůzy honu na čarodějnice poznáte na vlastní oči, vás provede sám hlavní strůjce procesů, fanatický inkvizitor Jindřich Boblig.


Zámek Velké Losiny

VELKÉ LOSINY - VE STOPÁCH INKVIZICE

Při prohlídce zámku ve Velkých Losinách málokoho napadne, že právě toto honosné sídlo Žerotínů se stalo v druhé polovině 17. století svědkem tvrdých a nekompromisních čarodějnických procesů.
Zdejší papírny, původně žerotínská manufaktura, pracují nepřetržitě od konce 16. století. Je jedním z posledních svědků starého papírenského řemesla, jediná svého druhu v republice.

 

ZEMSKÝ RÁJ TO NA POHLED

Přímo nad Šumperkem se na vrcholu kopce Háj tyčí stejnojmenná dřevěná rozhledna. Stačí zdolat 135 schodů. Ten pohled na historické město, Hrubý Jeseník, Rychlebské a Orlické hory, Králický Sněžník i Litovelské Pomoraví je prostě k nezaplacení.

Širé roviny úrodné Hané s hradbou hor na obzoru se vám otevřou ze 72 metrů vysoké Městské vyhlídkové věže v Mohelnici. A masivní dřevěná rozhledna Bukovka nad Rapotínem nebo rozhledna U Tetřeví chaty při horní stanici lanovky z Koutů nad Desnou, to jsou hotové lahůdky. Tady se vám přiblíží Jeseníky tak, jako nikde.

A to nejlepší na konec? Rozhledna na Pradědu, na nejvyšší moravské hoře. Celková výška vysílače s rozhlednou je 146,5 metrů, jeho horní plošina je tedy nejvyšším bodem v republice. Až do této výše se sice nedostanete, výtah vás však vyveze do úctyhodných 73 metrů, odkud se vám otevře neopakovatelný výhled

Mohelnice městská věž

 

VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM

Úsov, bývalý královský hrad, je báječným místem pro všechny milovníky loveckých trofejí nejen z domácích lesů, ale také exotických džunglí. S dějinami, krajinou a životem lidí od počátku věků na Šumpersku spolehlivě seznámí Regionální muzeum v Hrabové, muzeum v Zábřehu a v Mohelnici. Tady se přesvědčíte o tom, že Šumpersko je jen jedno. A zrovna tak jsou jenom jedny jediné Olomoucké tvarůžky. Vypravte se za nimi do Loštic!

Kočárky nejen pro panenky poznáte v Bludově a veterány všeho druhu v nedalekém Rapotíně. Odtud už je to, co by kamenem dohodil do Vikýřovic a zdejšího Muzea silnic, historii železniční dopravy zase přiblíží Železniční skanzen v Nemili. A pokud vám zachutnalo „ryzí pivo z hor“, neváhejte a vypravte se do Pivovarského muzea v Hanušovicích. Obdivovatelé techniky by zase neměli vynechat prohlídku jedinečné a světoznámé přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně.  

Linii řopíků a pěchotních srubů nejlépe poznáte v okolí Starého Města. Řeka Morava je dokonalou vodní cestou pro všechny vodáky, lyžařské svahy v Koutech nad Desnou jsou v letní sezóně rájem všech bikerů. A nad tím vším do nebe ční vrcholky Jeseníků, které lákají a zvou k nekonečnému toulání.

Šumpersko je pravou pohádkovou zemí. Zemí, kde se plní všechna přání.

Každá naše ručně malovaná mapa má svůj jedinečný erb, který znárňuje osobnost regionu a jeho známé dominanty. V erbu mapy Šumperska najdete Adolfa Kašpara, Zámek Velké Losiny, Olomoucké tvarůžky, Rozhlednu u Tetřeví chaty – Loučná nad Desnou a Čarodějnici na koštěti. 

Orientace v této malované mapě je mnohem snadnější než v klasické typografické mapě, protože přesně vidíte, jak vypadají zajímavé objekty, jak rozsáhlé jsou pohoří a jak hluboké jsou údolí. Malované mapy si ale zachovávají přesnost typografických map, jsou zde zakresleny všechny pěší i vybrané cyklistické trasy, naučné stezky, čísla cest a jiné potřebné údaje.  


DETAIL MAPY

Detail ručně malované mapy Šumpersko

Mapa je oboustranná a na její zadní straně naleznete povídání a obrázky o těch největších zajímavostech a také praktické informace a kontakty na infocentra, ubytování, zámky a hrady v regionu. Najdete zde také QR kód ke stáhnutí interaktivní mapy do mobiluSoučástí mapy je i brožura s popisem a obrázky obcí a měst tohoto regionu.

Mapa je dvojjazyčná - povídání o zajímavostech v regionu na zadní straně jsou v českém a anglickém jazyce.

 

  • Rozměr mapy: B1 (870 x 650 mm)
  • Malba mapy: Miroslav Pazdera
  • Malba erbu: Mgr. Vladimír Šuster
  • Malby objektů: Bc. Lucie Marková Holíková, Jana Šuláková
  • Grafická úprava: Ondřej Čaník
  • Kartografický popis: Bohuš Schwarzbacher
  • Korektury: Klub Českých turistů, obce, města a podnikatelské subjekty regionu Šumpersko
  • I. vydání, 2018, ISBN 978-80-88259-30-5
  • Vydalo CBS Nakladatelství s.r.o. 

 

Chcete se prezentovat v příštím vydání této mapy, nebo máte zájem stát se našim distributorem? Kontaktujte nás na marketing@cbs-cesko.cz.

 

Kontakt

 CBS Nakladatelství s. r. o.
     Vodní 1972 
     760 01 Zlín
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 774 479 544
 +420 773 294 544
 
 www.cbs-cesko.cz

Obchodní oddělení

 Pobočka Pardubice
     Sukova tř. 1556 
     530 02 Pardubice
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 773 294 445

 
 www.cbs-cesko.cz