Vyškovsko z nebe

FaceBook  Twitter  

Vyškovsko z nebeNaše edice knih leteckých fotografií se rozroste o Vyškovsko z nebe. Okres Vyškov není přímo typickou rekreační oblastí, přesto má návštěvníků, co nabídnout.

Tento okres s četnými údolími jako jsou Rakovecké údolí, údolí Malé a Velké Hané leží ve východní části Jihomoravského kraje.

 

 

Přímo v srdci Vyškova se nachází původně gotický hrad poničený za husitských válek. Na počátku 16. st. byl přestavěn na renesanční zámek, podle pověsti zde přespával při Napoleonských válkách sám Napoleon Bonaparte, nyní je zde Muzeum Vyškovska.

Slavkov u Brna, je místem, kde Napoleon oslavil svůj největší triumf. Místo, které je spojeno s téměř padesáti tisíci mrtvými vojáky. Monumentální zámek ve Slavkově u Brna je spjat zejména s rodem Kouniců. Ve 13. století postavil řád Německých rytířů pozdně románskou řádovou komendu, která byla později upravena na tvrz. V roce 1506 získali slavkovské panství Kounicové, kteří ve 2. polovině 16. století nechali tvrz přestavět na dvoukřídlí renesanční zámek.

Vyškov Slavkov u Brna

Zajímavostí Pustiměře je zdaleka viditelný kostel sv. Benedikta, v těsné blízkosti kostela se nacházejí zbytky významné rotundy sv. Pantaleona a kaple sv. Anny a navíc se zde kdysi rozkládal ženský klášter sv. Benedikta.

Úchvatný pohled je na vodní nádrž Opatovice, která byla postavena na řece Malá Haná a je zdrojem pitné vody pro široké okolí, proto je zde zakázané koupání i veškeré vodní sporty. Na dno se škeblemi a raky se tedy nepodíváte, ale ani pohled na zčeřenou vodní hladinu a romantické okolí nepostrádá své kouzlo.

Zámek v Bučovicích je unikátní ukázkou renesančního stavitelství u nás. K ojedinělým patří bohatá manýristická výzdoba interiérů a překrásná kašna na nádvoří. Pozoruhodné je arkádové nádvoří s 90 sloupy, které jsou bohatě vyzdobeny celkem 540 reliéfy, zobrazujícími válečné motivy, erby, rostliny, fantastická zvířata a bytosti, maskarony a hudební nástroje. Kamenické práce prováděli Italové usazení v Čechách Elia Canavale a Antonio Silva.

Technickými památkami jsou dva větrné mlýny holandského typu v Ruprechtově a Chvalkovicích u Bučovic.

Vodní nádrž Opatovice Bučovice

Drnovice Letonice

 

Jste z tohoto regionu a chcete se zviditelnit?

Hledáme právě vás, představitele měst, obcí, majitele firem, ředitele škol, zástupce kulturních organizací. Vás, kteří ovlivňujete život v okrese Vyškov a jeho okolí, staráte se o další rozvoj tohoto regionu. Nyní máte možnost zviditelnit sebe i vaši práci.
Dáváme vám prostor k prezentaci v knize, která se dostane na pulty informačních center a do knihkupectví po celé republice. Pomozte nám odprezentovat váš region v tom nejlepším světle.

Pokud se vám tato myšlenka líbí kontaktujte našeho regionálního projektového manažera Tibora Skalku, tel.:+420 776 640 887, e-mail:Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vyškovsko z nebe

Kontakt

 CBS Nakladatelství s. r. o.
     Vodní 1972 
     760 01 Zlín
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 774 479 544
 +420 773 294 544
 
 www.cbs-cesko.cz

Obchodní oddělení

 Pobočka Pardubice
     Sukova tř. 1556 
     530 02 Pardubice
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 773 294 445

 
 www.cbs-cesko.cz