Pelhřimovsko v připravované knize leteckých fotografií

FaceBook  Twitter  

Pelhřimovsko z nebeOkres Pelhřimov se rozkládá v západní části Českomoravské vrchoviny. Vzhledem ke svým přírodním krásám a relativní nedotčenosti civilizačními vlivy patří k vyhledávaným rekreačním místům naší republiky. 

 

Okres Pelhřimov leží v západní části kraje Vysočina a kromě okresů Havlíčkův Brod a Jihlava ze svého kraje sousedí ještě s okresy Jindřichův Hradec a Tábor z kraje Jihočeského a okresem Benešov ze Středočeského kraje.

Celé území se nachází v nadmořských výškách nad 500 m n. m. Nejvyšším bodem je vrchol Křemešníku ve výšce 765 m nad mořem, nejníže se nachází obec Želiv. Nejvýznamnějším vodním tokem je řeka Želivka, jež je zdrojem pitné vody pro Prahu i pro okres Pelhřimov. I přes drsné klimatické podmínky patří okres Pelhřimov k vyhledávaným rekreačním oblastem.

K atraktivním rekreačním místům patří oblast Malé a Velké přehrady na Želivce, kde v letním období spočine nejeden návštěvník, okolí Trnávky, jeden z nejvyšších vrcholů Českomoravské vrchoviny Křemešník s významným poutním místem a kostelem Nejsvětější Trojice, rybníky Hejlov a Valcha nebo Lipické údolí.

Z chráněných přírodních výtvorů jmenujme Křemešník, rybník Pařez, údolí potoka u Dolské myslivny, rašelinné louky v Proseči-Obořišti a Jankovský potok.

Kámen Horní Cerekev

Pacov


Mezi kulturní památky Pelhřimovska patří Želivský klášter, který byl založen spolu s klášterním kostelem Narození Panny Marie v první polovině 12. století Soběslavem I., na vysokém ostrohu obtékaném ze dvou stran říčkami Želivkou a Trnavou. Původně zde sídlil mužský řád benediktinů, který byl však záhy vypuzen a nahrazen premonstráty.

Další památkou je židovská synagoga Nová Cerekev, zámek v Pavlově, zámek v Proseči, tvrz v Proseči, zřícenina hradu Orlík nad Humpolcem, jejíž první zmínky spadají do do poslední třetiny 14. století., hrad Kámen, původně gotický hrad byl postaven v polovině 13. století na rozsáhlém skalisku, podle kterého byl také pojmenován. První písemné zmínky jsou z let 1316 a 1318. V letech 1327 až 1504 se stal Kámen královským lenním hradem.

Přímo v Pelhřimově stojí za zastavení Muzeum rekordů a kuriozit, kde si na své přijdou všichni – děti, dospělí i senioři. Uvidíte stovky exponátů největších, nejmenších, nejdelších, nejtěžších…

Domov důchodců Proseč-Obořiště Stanovice

Synagoga Horní Cerekev Rovná

 

Jste z tohoto regionu a chcete se zviditelnit?

Hledáme právě vás, představitele měst, obcí, majitele firem, ředitele škol, zástupce kulturních organizací. Vás, kteří ovlivňujete život v okrese Pelhřimov a jeho okolí, staráte se o další rozvoj tohoto regionu. Nyní máte možnost zviditelnit sebe i vaši práci.
Dáváme vám prostor k prezentaci v knize, která se dostane na pulty informačních center a do knihkupectví po celé republice.
Pomozte nám odprezentovat váš region v tom nejlepším světle.

Pokud se vám tato myšlenka líbí kontaktujte našeho regionálního projektového manažera Michala Andráška, tel.:+420 604 243 295, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pelhřimovsko z nebe 

Kontakt

 CBS Nakladatelství s. r. o.
     Vodní 1972 
     760 01 Zlín
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 774 479 544
 +420 773 294 544
 
 www.cbs-cesko.cz

Obchodní oddělení

 Pobočka Pardubice
     Sukova tř. 1556 
     530 02 Pardubice
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 773 294 445

 
 www.cbs-cesko.cz