Světoznámé lázně Teplice v nové knize leteckých fotografií

FaceBook  Twitter  

Teplicko z nebeTeplice jsou známy jako významné světoznámé lázně, jejichž vznik se traduje do roku 762. Léčivé prameny se proslavily daleko za hranicemi. Nyní budete mít možnost vidět Teplice a jeho okolí pohledem z nebe - v nově připravované knize leteckých fotografií Teplicko z nebe.

Teplice se také mohou pochlubit množstvím zajímavých památek - zámek vznikl v 16.století na zbytcích staršího románského kláštera, zámecké náměstí se sochařským skvostem morového sloupu od Matyáše B. Brauna ze datuje do roku 1718, zámecký park v anglickém stylu pochází rovněž z 18. století, ...ve městě samotném se nachází několik významných kostelů a okolí Teplic nabízí ke shlédnutí další kláštery, kostely, zámečky apod. Současné Teplice nabízejí návštěvníkům rekonstruovaný lázeňský komplex s celou řadou lázeňských domů.

Teplice Hrad Doubravka 

Krásnou dominantou mezi Krušnými horami a Českým středohořím je Doubravská hora s hradem Doubravka, který se od nepaměti tyčí nad Teplicemi. Jeho historie se datuje do 15. století, kdy jej na vrcholu hory dal vybudovat Jakoubek z Vřesovic. Z věže hradu je krásný výhled na České středohoří a Krušné hory, Komáří vížku, Děčínský Sněžník, Ústí nad Labem, Bukovou horu a Milešovku. V okolí hradu najdete Naučnou stezku Doubravka a také přírodní památku Doubravka, která zahrnuje vrchol, svahy i úpatí Doubravské hory.

Zřícenina hradu Kostomlaty Mikulov

Osek

Okres Teplice se rozkládá v severozápadní části České republiky při hranicích s Německem. Území okresu je velmi členité, z jedné čtvrtiny pokryto Krušnými horami s nejvyšším bodem Pramenáč, na jihovýchodní straně zabíhá do okresu část Českého středohoří a téměř polovinu okresu pokrývají nížiny.

Okres Teplice je bohatý na historické a kulturní památky. Mezi nejstarší se řadí objekty v oblasti měst Teplice, Duchcov, Bílina a Dubí. K nejnavštěvovanějším patří Duchcovský zámek, postavený kolem roku 1570 a je proslulý působností G. Casanovy.

Zámek Duchcov  Zámek Kostomlaty pod Milešovkou

Bystřany Černčice a Milešovka

Mnohé z těchto krás a dominant okresu Teplice budete mít možnost prohlédnout si v nově připravované knize leteckých fotografií Teplicko z nebe

Více o možnostech propagace v této unikátní knize se dočtete ZDE nebo vám je nazávazně sdělí náš regionální projektový manažer Jozef Caban, tel.:+420 777 720 236, e-mail:Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Teplicko z nebe

Vodní nádrž Flaje

 

Kontakt

 CBS Nakladatelství s. r. o.
     Vodní 1972 
     760 01 Zlín
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 774 479 544
 +420 773 294 544
 
 www.cbs-cesko.cz

Obchodní oddělení

 Pobočka Pardubice
     Sukova tř. 1556 
     530 02 Pardubice
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 773 294 445

 
 www.cbs-cesko.cz