Benešovsko pohledem ptáků uvidíte v nové knize

FaceBook  Twitter  

Benešovsko z nebeZačínáme pracovat na nové knize leteckých fotografií Benešovsko z nebe. Benešovsko, oblast rozmanitá s vodními toky, dává široké možnosti pro rekreaci, turistiku i návštěvy kulturních památek, které v knize uvidíte netradičním pohledem..

 

 

 

Povrch převážné části okresu tvoří Středočeská pahorkatina v povodí řek střední Vltavy a dolní Sázavy, které poskytují ráj všem vodákům a rekreantům. Terén okresu je členitý, lesnatý, s mnoha rybníky.

Lešany Louňovice pod Blaníkem

Nejvýznamnějším střediskem hromadné i individuální rekreace se stala vodní nádrž Slapy vybudovaná na Vltavě. Slapská přehrada představuje množství romantických zátok a nespočet krásných přírodních scenerií. V létě poskytuje zázemí k radovánkám, vodním sportům i odpočinku tisícům turistů.

Město Benešov je známě díky blízkému romantickému zámku Konopiště s anglickým parkem, který návštěvníkům nabízí 5 zajímavých prohlídkových okruhů a známý je také svým medvědáriem. Chov medvědů ma na zámku dlouhou tradici. První medvědy si pořídili v polovině 19. století Lobkovicové a arcivévoda František Ferdinand d´Este v tradici pokračoval. Moderní dobu naopak zastupuje Muzeum umění a designu, zaměřené na tvorbu 20. století a současnost.
V okrese se dále nachází gotický hrad Český Šternberk a Sázavský klášter (4. nejstarší klášter v Čechách), barokní zámek Jemniště s anglickým parkem, zámky Komorní Hrádek, Líšno, Vrchotovy Janovice nebo románský hrad v Týnci nad Sázavou.

Český Šternberk Konopiště

Vrchotovy Janovice zámek Vrchotovy Janovice

 Benešovsko představuje jednu z nejzachovalejších oblastí po stránce přírodovědné. Rozmanitá krajina s vodními toky dává široké možnosti pro rekreaci, turistiku i návštěvy kulturních památek. V jižní části Benešovska se nachází chráněná krajinná oblast Blaník o rozloze 40 km2. Jejím účelem je chránit typ staré kulturní zemědělské krajiny. Ve vyvážené harmonické krajině dominují zalesněné skalnaté vrcholy Velký a Malý Blaník.

Blaník Kamberk

Chráněná krajinná oblast je bohatá na historické a archeologické památky. Hadce u Želivky je národní přírodní památka. Národní přírodní rezervace Ve Studeném, 2 km od města Sázavy, má zachovány porosty pralesovitého charakteru. Za přírodní rezervaci je vyhlášen například Podhrázský rybník u Bystřice – největší na okrese – kde hnízdí několik desítek druhů ptáků a je též vyhledávanou zastávkou tažných ptáků.

 

Krásné záběry z ptačí perspektivy na tuto rozmanitou krajinu uvidíte v nově připravované knize leteckých fotografií Beněšovsko z nebe.
Bližší informace vám poskytne projektový manažer Tomáš Klepáček e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.: +420 723 803 993

Benešovsko z nebe

Kontakt

 CBS Nakladatelství s. r. o.
     Vodní 1972 
     760 01 Zlín
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 774 479 544
 +420 773 294 544
 
 www.cbs-cesko.cz

Obchodní oddělení

 Pobočka Pardubice
     Sukova tř. 1556 
     530 02 Pardubice
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 773 294 445

 
 www.cbs-cesko.cz