Domažlicko v nové knize

FaceBook  Twitter  

Domažlicko z nebeOkres Domažlice v Plzeňském kraji okouzlí svými přírodními krásami, čistým životním prostředím, ale také lidovými chodskými tradicemi. Domažlicko na leteckých fotografiích se objeví v nově připravované knize Domažlicko z nebe.

 

Podstatná část okresu je vyplněna pahorkatinami a brázdami, známá je Chodská pahorkatina, Kdyňská brázda, Holýšovská pahorkatina, Sedmihoří. Výše položená území najdeme zejména při státní hranici s Německem. Jihovýchodní hranici okresu tvoří Všerubský průsmyk, který odděluje pohoří Šumava a Český les. Západně od Všerubského průsmyku se začínají zvedat vrcholky Čerchovského lesa, který je nejvyšší součástí pohoří Český les s jeho nejvyšší horou Čerchov.

Čisté životní prostředí, krásná příroda a lidové chodské tradice jsou velkým lákadlem pro turisty.

Domažlice Domažlice

Horšovský Týn

Nejvýznamnějším střediskem cestovního ruchu na okrese je bezesporu město Domažlice se zachovalým a opraveným historickým jádrem. Hojně navštěvované je také třetí největší město okresu Horšovský Týn, bývalé biskupské městečko s historickými kostely a biskupskou falcí, přestavěnou na rozsáhlý renesanční zámek, přístupný dnes v několika prohlídkových okruzích. Zde můžeme také navštívit rozhlednu na Šibeničním vrchu, která vám poskytne krásné výhledy na město, jeho okolí a pásmo Šumavy a Českého lesa.


Z menších obcí a městeček můžeme také jmenovat jedno z chodských center – Klenčí pod Čerchovem, a dále také obce Trhanov a Újezd. Pro turistiku, resp. cykloturistiku v pohoří Český Les jsou asi nejlepšími východisky obce Babylon , Pec a Klenčí pod Čerchovem.

Kdyně Koloveč

Luženice Poběžovice

 

Významnou barokní památkou je bývalý augustiánská klášter Pivon, který byl dle písemných pramenů založen řádem Augustiniánů Eremitů ve 13. století.

Tyto přírodní i kulturní zajímavosti budete mít možnost zhlédnout v naší nově připravované knize leteckých fotografií Domažlicko z nebe.
Bližší informace vám poskytne projektový manažer Jaromír Vonka, tel.:+420 737 839 891, e-mail:Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Domažlicko z nebe

Kontakt

 CBS Nakladatelství s. r. o.
     Vodní 1972 
     760 01 Zlín
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 774 479 544
 +420 773 294 544
 
 www.cbs-cesko.cz

Obchodní oddělení

 Pobočka Pardubice
     Sukova tř. 1556 
     530 02 Pardubice
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 773 294 445

 
 www.cbs-cesko.cz