Rozjíždíme Písecko z nebe

FaceBook  Twitter  

Písecko z nebe

Připravujeme novou knihu leteckých fotografií - tentokrát z okresu Písek.

 

 

Okres Písek leží v severní části Jihočeského kraje. Region je to mírně zvlněný až kopcovitý, výraznější vrchy představuje masiv Písecké hory s vrchem Mehelník. Nejvyšším bodem okresu je však na severu vrch Kozlov, který je součástí Povltavské hornatiny. Naopak nejníže položeným místem okresu a celého Jihočeského kraje je hladina Orlické přehrady, která je zároveň také nejatraktivnějším místem celého okresu s překrásným zámkem Orlík. Orlická nádrž je ideálním místem na letní dovolenou. Nabízí koupání, vodní sporty, rybolov, aj. Řeky protékající okresem jsou vhodné k vodní turistice.

Písek Písek 

Albrechtice nad Vltavou

Vodu z území odvádí řeky Otava, Vltava, Skalice a Lomnice což je lákadlem především pro vodáky, kteří tak mají mnoho příležitostí ke svým plavbám.

Nad vodní nádrží Orlík u soutoku Vltavy s Otavou stojí na skalnaté ostrožně hrad Zvíkov z jehož hradeb je krásný pohled na soutok obou řek.

Orlík Zvíkov

Orlík

V Protivíně nalezneme starý schwarzenberský pivovar. V Albrechticích nad Vltavou se nachází prastarý kostel s unikátním hřbitovem. Lidovou architekturu lze obdivovat v osadách Krašovice, Jamný, Smrkovice, Třešně, Kluky, Vlastec a Tukleky. Zajímavou historii má románský kostelík Na Červené, který byl před napuštěním Orlické přehrady přesunut na výše položené místo.
Na území okresu je kolem 300 rybníků, z nichž je nejznámější Tálínský, nazvaný podle obce, u které se nachází o němž se také zpívá v lidové písni Už se ten Tálínský rybník nahání.

Mnohé z těchto zajímavostí spatříte v připravované knize Písecko z nebe

Součástí každé knihy je část věnovaná propagaci obcí, firem nebo organizací v daném regionu. Představte si, že dáváte klientům nebo zaměstnancům dárek – hodnotnou knihu, ve které se píše i o vás.

Pokud se chcete stát součástí připravovaných knih a chtěli byste zde mít svoji prezentaci, kontaktujte našeho regionálního projektového manažera Michala Andráška: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. +420 604 243 295.
Poskytne vám podrobné informace o připravovaném projektu Písecko z nebe a možnostech vaší propagace.

Písecko z nebe

Písek

 

Kontakt

 CBS Nakladatelství s. r. o.
     Vodní 1972 
     760 01 Zlín
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 774 479 544
 +420 773 294 544
 
 www.cbs-cesko.cz

Obchodní oddělení

 Pobočka Pardubice
     Sukova tř. 1556 
     530 02 Pardubice
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 773 294 445

 
 www.cbs-cesko.cz