Připravujeme Orlickoústecko z nebe

FaceBook  Twitter  

Orlickoústecko z nebeOrlickoústecko se vyznačuje velkou rozmanitostí krajiny, na své si přijdou milovníci strmých horských vrcholů, ale také ti, kdo mají rádi klidné procházky krásnou přírodní scenérií. 

 

 

Výšková členitost Orlickoústecka je nejvýraznější v rámci celé České republiky. Nejvýše položený vrchol Kralický Sněžník se vypíná v nadmořské výšce 1424 m a oproti tomu nejnižším místem je řečiště Loučné (248 m. n. m.) na západním okraji regionu.

Oblast zajímavá v každém ročním období, po celý rok je návštěvníkům k dispozici turisticky atraktivní areál Dolní Morava pod Kralickým Sněžníkem s populární a hojně navštěvovanou Stezkou v oblacích, avšak k dispozici jsou zde i další atrakce jako adrenalinový park, bobová dráha, Single trails.

Dolní Morava

Kdo by se chtěl trošku ponořit do historie a vychutnat si atmosféru dob minulých, může navštívit zříceny hradů Lanšperk, Litice a Žampach.

Zámek Nové HradyNa Vysokomýtsku stojí za návštěvu krásně zrekonstruovaný zámek Nové Hrady a celý jeho areál. Rokoková stavba vybudovaná v letech 1774–1777 hrabětem Jeanem-Antoinem Harbuvalem de Chamaré ve stylu francouzských letních sídel, často nazývána "Malý Schönbrunn" nebo "České Versailles".

V Letohradě poutá zájem turistů Muzeum řemesel a zpřístupněná zrekonstruovaná tvrz Orlice, která návštěvníkům nabízí nejen prohlídku malebných prostor s originálním gotickým a renesančním sklepením, sbírkou zbraní, funkční historickou knihtiskařskou dílnou a dalšími expozicemi, ale i restauraci, středověkou krčmu a ubytování.

Z novodobé historie poutá pozornost soubor pevností, vybudovaných před 2. světovou válkou v blízkosti Králík, Těchonína a Mladkova.

Na Mariánském kopci nad městem Králíky se nachází významná církevní památka bývalý klášter servitů, později redemptoristů, poutní kostel Nanebevzetí P. Marie vystavěný v letech 1696-1700.

Mnohé z těchto zajímavostí spatříte v připravované knize Orlickoústecko z nebe.

Letohrad

Letohrad - Kaple sv. Jana Nepomuckého Dlouhá Třebová

Součástí každé knihy je část věnovaná propagaci obcí, firem nebo organizací v daném regionu. Představte si, že dáváte klientům nebo zaměstnancům dárek – hodnotnou knihu, ve které se píše i o vás.
Pokud se chcete stát součástí připravovaných knih a chtěli byste zde mít svoji prezentaci, kontaktujte našeho regionálního projektového manažera Stanislava Duplinského:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.: +420 732 617 362.

Poskytne vám podrobné informace o připravovaném projektu Orlickoústecko z nebe a možnostech propagace.

Orlickoústecko z nebe

Brandýs nad Orlicí Brandýs nad Orlicí

Cotkytle Damníkov

Žichlínek Žichlínek

 

 

 

Kontakt

 CBS Nakladatelství s. r. o.
     Vodní 1972 
     760 01 Zlín
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 774 479 544
 +420 773 294 544
 
 www.cbs-cesko.cz

Obchodní oddělení

 Pobočka Pardubice
     Sukova tř. 1556 
     530 02 Pardubice
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 773 294 445

 
 www.cbs-cesko.cz