Českolipsko z nebe

FaceBook  Twitter  

Českolipsko z nebeČeskou Lípu a její okolí pohledem z nebe si budete moci prohlédnout v naší nově připravované knize. Tento turisticky velmi atraktivní region stále jako magnet přitahuje romantiky a snílky.

 

 

Českolipsko sousedí na západě s Českým středohořím, na severu s Lužickými horami, na východě s Podještědím, na jihovýchodě a jihu s Máchovým krajem a Kokořínskem. Součástí Českolipska je také Novoborsko.

Oblast je plná starobylých tajemných hradů. Je to krajina mnoha tváří s rozlehlými bukovými lesy, dalekými výhledy z vrcholků Lužických hor, chladnými roklemi pískovcových skal, zaoblenými kužely dávných sopek v Českém středohoří a rozsáhlými rybníky a vodními stavbami z dob minulých v čele s Máchovým jezerem.

Zřícenina hradu Ralsko Sloup v Čechách

Jako pavučina je území protkáno hustou sítí turistických a cyklistických tras. Oblast Podralska přímo vybízí k projížďkám na udržovaných cyklotrasách.

K velmi oblíbeným místům patří obec Sloup v Čechách a její blízké okolí. Nalézá se tu spousta okružních výletů s přírodními zajímavostmi, z nichž mnoho je vyhlídkových. K návštěvě lákají skalní hrad Sloup nebo rozhledna Na Stráži. Oblast je bohatá na skalní útvary a jeskyně.

 

Stráž pod Ralskem

Na Novoborsku vzbudí pozornost sklářské umění a zaujme nabídka pěších výletů. Hamerský rybník a Radvanecký rybník přivábí v horkých letních měsících k přírodnímu koupání. Z historických památek stojí za zmínku zámek Zákupy a vodní hrad Lipý v České Lípě.
Máchův kraj láká návštěvníky na několik druhů aktivního odpočinku. Je zde romantická příroda s prostornými lesy, kterou opěvuje v nejednom svém díle Karel Hynek Mácha, mnoho příležitostí ke koupání, návštěvám historických památek i k poznávání a zkoumání volně přístupných skalních partií a podzemních prostor.

Českolipsko je doslova poseto historickými památkami a dominantami, můžete zde obdivovat hrad Bezděz, tajemný a prokletý hrad Houska, skalní hrad Sloup, zříceninu hradu Jestřebí, Hřídelík, Děvín, Zbyny a Chudý Hrádek, Zámek Zákupy a mnoho dalších zajímavých děl našich předků.

Panská skála Hrad Houska

Bezděz

Mnohé z nich budete mít možnost prohlédnout si v nově připravované knize leteckých fotografií Českolipsko z nebe.

Součástí knihy je i část věnovaná místním obcím, městům a podnikatelským subjektům, kteří se mohou stát partnery knihy a využít ji pro rozvoj cestovního ruchu v dané oblasti nebo jako hodnotný propagační dárek pro své občany a partnery. Více o možnostech propagace se dočtete ZDE.

Bližší informace vám poskytne projektový manažer Jozef Caban, tel.:+420 777 720 236, e-mail:Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Českolipsko z nebe

Česká Lípa Dubá

Česká Lípa

Holany Jestřebí

Kamenický Šenov Kravaře

Chlum Nový Bor

Nový Bor

 

 

 

 

Kontakt

 CBS Nakladatelství s. r. o.
     Vodní 1972 
     760 01 Zlín
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 774 479 544
 +420 773 294 544
 
 www.cbs-cesko.cz

Obchodní oddělení

 Pobočka Pardubice
     Sukova tř. 1556 
     530 02 Pardubice
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 773 294 445

 
 www.cbs-cesko.cz