Mělnicko z nebe

FaceBook  Twitter  

MělníkPrávě začínáme pracovat na nové knize leteckých fotografií - Mělnicko z nebe. Tento turisticky atraktivní kraj ležící v severní části Středočeského kraje je převážně rovinatý, do severní části však zasahuje výše položené Kokořínsko. Vodu z území zde odvádí dvě největší řeky Vltava a Labe, které se spojují právě pod Mělníkem.

 

Na Mělnicku nalezneme celou řadu významných kulturních památek.

Nejvýznamnějším je majestátní hrad Kokořín ze 14. století, ležící na ostrohu pískovcové skály nad Kokořínským dolem, který patří k místům v republice nejnavštěvovanějším, renesanční zámek v Nelahozevsi s muzeem Antonína Dvořáka, zámek v Liblicích z roku 1699, zámek v Liběchově se sbírkami Náprstkova muzea a barokní zámek ve Veltrusích. Renesanční zámek v okresním městě Mělníku s okolními vinohrady stojí nad soutokem řek Labe a Vltavy. Dominantu města tvoří kromě zámku také pozdně gotický chrám sv. Petra a Pavla, kde je v podzemí kostela umístěna krypta s pozůstatky 10 - 15 tisíci osob, většinou obětí středověkých morových epidemií.

Kokořín

Kokořínsko Zámek v Nelahozevsi

Mělnicko a Kokořínsko  kraj dolního Povltaví, středního Polabí a pískovcových skal, do nichž se zařízly potoky - nabízí řadu krásných, turisticky zajímavých míst přírodních i historických.

Meandr Labe u Neratovic Obec Vidim

Mnohé z těchto krásných míst budete mít možnost prohlédnout si nově připravované knize leteckých fotografií Mělnicko z nebe. Součástí knihy je i část věnovaná místním obcím, městům a podnikatelským subjektům, kteří se mohou stát partnery knihy a využít ji pro rozvoj cestovního ruchu v dané oblasti nebo jako hodnotný propagační dárek pro své občany a partnery.


Bližší informace vám poskytne projektový manažer Tomáš Klepáček, tel.:+420 723 803 993, e-mail:Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Letecké fotografie z Mělnicka můžete také vidět na výstavě v kulturním domě Vltava v Kralupech nad Vltavou. Až do konce roku zde vystavujeme velkoformátové fotografie Mělníka a okolních dominant. Výstava je zdarma a podrobnosti najdete ZDE.

Mělnicko z nebe

Mělník

Veltrusy

Kralupy nad Vltavou

Mšeno

Kontakt

 CBS Nakladatelství s. r. o.
     Vodní 1972 
     760 01 Zlín
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 774 479 544
 +420 773 294 544
 
 www.cbs-cesko.cz

Obchodní oddělení

 Pobočka Pardubice
     Sukova tř. 1556 
     530 02 Pardubice
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 773 294 445

 
 www.cbs-cesko.cz