Kyjovsko z nebe

FaceBook  Twitter  

Kyjovsko z nebeKyjovsko je krajem slunce, vína a lidových tradic. Nyní připravujeme novou knihu leteckých fotografií právě z tohoto regionu - KYJOVSKO Z NEBE.

Poklidná pahorkatá krajina s mozaikou polí, sadů a vinohradů, vinařství má zde velmi hluboké kořeny, sahají nejméně do období Velké Moravy. Je to krajina, kde se snoubí tradice písniček, muzik, krojů, obyčejů a lidových řemesel.

Kyjov
Z nejznámějších folklórních akcí na Kyjovsku bychom měli připomenout červencový mezinárodní folklorní festival ve Svatobořicích-Mistříně, nejstarší folklórní festival u nás - srpnový Slovácký rok v Kyjově, který se střídá s Národopisným festivalem kyjovského Dolňácká v Miloticích.

zámek Milotice

Na Kyjovsku probíhají také významné církevní akce, jako je zářijová Zlatá sobota u Matky Boží v Žarošicích. A pokud chcete vědět, jak vyškrabovat kraslice nebo vyšívat krojové součásti, zavítejte na Moravský venkovský dvůr v Ježově. O vinařství a vínu se můžete hodně dozvědět na Moravské vinné stezce, nebo vinných stezkách Mutěnické, Kyjovské a Bzenecké. Zajímavé jsou také vinotéky v Kyjově nebo Miloticích na zámku a vinařské akce, například březnový košt vín ve Svatobořicích-Mistříně, v květnu košt vín v Bzenci nebo v září Bzenecké krojované vinobraní.

Bzenec

zámek Bzenec meandr řeky Moravy

Pokud máte rádi koně, můžete využít nabídky koňských farem v Kyjově nebo v Koryčanech. Aeroklub v Kyjově, zase pořádá vyhlídkové lety i praktický výcvik létání. Tenis si můžete zahrát ve Svatobořicích-Mistříně, Miloticích nebo Kyjově, kde také najdete moderní koupaliště. Rybáře uspokojí revíry v povodí Kyjovky a myslivci si přijdou na své v lesních partiích Ždánického lesa.

Ždánice

 

Krásy Kyjovska pohledem z nebe můžete vidět v nově připravované knize leteckých fotografií KYJOVSKO Z NEBE z edice knih Česko z nebe.

Součástí knihy je i propagace obcí a podnikatelských subjektů z tohoto regionu, kteří zapojením do projektu získají kvalitní dárek pro občany své obce nebo pro obchodní partnery.

Pokud se chcete stát součástí této knihy, kontaktujete našeho projektového manažera Tibora Skalku, který vám sdělí informace o projektu a připraví nazávaznou nabídku.

Tibor Skalka: mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.: +420 776 640 887

 

 

Kontakt

 CBS Nakladatelství s. r. o.
     Vodní 1972 
     760 01 Zlín
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 774 479 544
 +420 773 294 544
 
 www.cbs-cesko.cz

Obchodní oddělení

 Pobočka Pardubice
     Sukova tř. 1556 
     530 02 Pardubice
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 773 294 445

 
 www.cbs-cesko.cz