Plzeňsko z nebe

FaceBook  Twitter  

Plzeňsko z nebe

Okres Plžeň město je nejmenším, ale zároveň nejlidnatějším okresem Plzeňského kraje, přesto má toho návštěvníkům hodně co nabídnout. Zahrnuje 15 malebných obcí. Pod slovem Plzeň se většině z nás vybaví tradiční mok, který se zde vyrábí a vyváží do celého světa a tím je proslulé plzeňské pivo. Pivovarnictví, zde má opravdu dlouhou tradici.

Tento okres je však bohatý také v jiných směrech - protékají zde čtyři řeky - Mže, Radbuza, Úhlava a Úslava, které se postupně spojují do společného toku řeky Berounky, ta je velmi oblíbená vodáky.

historickém jádru města stojí za shlédnutí i velké množství pamětihodností a architektonických zvláštností. Nejvýznamnější městskou památkovou rezervací je historické centrum města s patricijskými domy, novorenesančním stylem architektury, se sgrafity Mikoláše Alše a s historickým podzemím. Dominantou jednoho z největších středověkých náměstí je gotická věž katedrály sv. Bartoloměje, která je nejvyšší v Čechách (102 m). Ukázkou židovské kultury je Synagoga v Plzni, třetí největší na světě. Slavnou tradici plzeňského loutkářství připomínají dřevěné postavičky Spejbla a Hurvínka od profesora Skupy.

Plzeň

Plzeň - Kostel sv. Jana Nepomuckého Letní kino a přírodní amfiteátr v části Lochotín

Tento kraj jistě potěší mnohé návštěvníky a turisty. Pro milovníky vodních sportů a rybolovu se zde nachází Bolevická rybniční soustava tvořena 12ti rybníky – málo kdo ví, že je to pozdně gotické dílo z konce 15. století.
Kolem těchto rybníků vede i hustá síť rekreačních a turistických cest. Pro rekreaci jsou využívány i další vodní plochy, a to přehradní nádrž České údolí, Košutecké přírodní jezírko a romantické zakoutí na řece Úhlavě - Hradiště. Turisticky atraktivní jsou též naučné stezky buď přímo na území města Plzně – Zábělá (přírodní rezervace při pravém břehu Berounky), Sigmondova stezka (vede podél Boleveckých rybníků), naučná stezka Po stopách Františka Malocha (vede po levém břehu Berounky směrem k obci Druztová) a naučná ministezka Homolka, nebo v okolí města - naučná stezka po stopách "Staré Plzně" (vede poblíž Starého Plzence a prochází přírodní rezervací Andrejšky se zajímavými buližníkovými skalními útvary). 

ZOO Plzeň Velký Bolevecký rybník

Vedle městských památkových rezervací patří ke kulturnímu dědictví i množství hradů, jejich zřícenin i renesančních zámků. Reprezentantem gotického stylu je hrad Radyně (v jeho okolí se nachází románská rotunda sv. Petra a Pavla). Pozdní baroko a začínající klasicismus daly vznik nejznámějšímu a nejnavštěvovanějšímu památkovému objektu - zámku Kozel

hrad Radyně Rozhledna Chlum

Zámek Kozel

Právě region Plzně pohledem z nebe nyní připravujeme v podobě nové knihy leteckých fotografií PLZEŇSKO Z NEBE, která rozšíří řadu knih v edici Česko z nebe. Na knize Plzeňsko z nebe spolupracujeme s partnery, což jsou města, obce a firmy z tohoto regionu. Naši partneři spoluprací získají hodnotný dárek pro své obyvatele v podobě hodnotné knihy a pokud si zakoupí určitý počet knih, mohou získat v této knize prezentaci své obce nebo společnosti.

Zajímá Vás tento projekt? Chcete se zapojit a stát se našim partnerem?

V tomto případě kontaktujte našeho regionálního projektového manažera Jaromíra Vonku, který vám rád poskytne podrobné informace o možnostech spolupráce a propagace vašeho regionu.

Regionální projektový manažerk: Jaromír Vonka

Tel.: +420 737 839 891

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Knihy dosud vydané v edici Česko z nebe si můžete prohlédnout a zakoupit v našem e-shopu.

Plzeň, vnitřní město

 

 

Kontakt

 CBS Nakladatelství s. r. o.
     Vodní 1972 
     760 01 Zlín
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 774 479 544
 +420 773 294 544
 
 www.cbs-cesko.cz

Obchodní oddělení

 Pobočka Pardubice
     Sukova tř. 1556 
     530 02 Pardubice
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 773 294 445

 
 www.cbs-cesko.cz