Prostějovsko z nebe

FaceBook  Twitter  

Prostějovsko z nebeProstějovsko leží uprostřed Moravy na západním okraji Hané. Rozléhá se na dvou rozličných oblastech - kopcovité a zalesněné části Drahanské vrchoviny a rovinaté a převážně bezlesé části Hornomoravského úvalu. Spolu s Plumlovskou vodní nádrží, malebnými obcemi a největším městem regionu Prostějovem, nabízí Prostějovsko na leteckých fotografiích zajímavé a nové pohledy na místa, která možná dobře znáte. A tyto pohledy uvidíte v připravované knize Prostějovsko z nebe.

 

Centrem Prostějovska je bezesporu elegantní město Prostějov, jehož historické centrum bylo prohlášenou památkovou zónou. Najdete zde nádhernou renesanční budovu Staré radnice, kde sídlí Muzeum Prostějovska, vrcholné dílo české secese - Národní dům od architekta Jana Kotěry, renesanční zámek nebo vysokou vyhlídkovou věž Nové radnice s orlojem.

Prostějov Nezamyslice

Oblíbeným rekreačním místem je Plumlovská vodní nádrž a za vidění stojí i Plumlovský barokní zámek netradičního vzhledu. Plumlovský zámek je vlastně jen jedno nedokončené křídlo z původně zamýšlených čtyř křídel v podobě čtverce. Nedostatek financí a vichřice v roce 1801 způsobili, že zámek měl být dokonce zbořen. Naštěstí po náročné rekonstrukci zámek opět žije a mimo klasické prohlídkové trasy může návštěvník během roku vidět spoustu zajímavých kulturních akcí.

Plumlovská vodní nádrž a zámek

Přírodní krásy můžete obdivovat u zámku Čechy pod Kosířem. Je obklopen rozsáhlým krajinářským parkem považovaným za nejcennějším objektům historické zeleně na Moravě.

Do výčtu zajímavostí a krás Prostějovska nesmíme zapomenout na Hrdibořické rybníky, zámek Vřesovice, obce a města Kostelec na Hané, Konice, Drahany, Nezamyslice, Němčice nad Hanou, Protivanov a jiné.

Prostějovsko z nebe

Součástí každé knihy je část věnovaná propagaci obcí, firem nebo organizací v daném regionu. Představte si, že dáváte klientům nebo zaměstnancům dárek – hodnotnou knihu, ve které se píše i o vás.
Pokud se chcete stát součástí připravovaných knih a chtěli byste zde mít svoji prezentaci, kontaktujte našeho regionálního projektového manažera Stanislava Duplinského:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.: +420 732 617 362.

Poskytne vám podrobné informace o připravovaném projektu Prostějovsko z nebe a možnostech propagace.

Prostějov

Kontakt

 CBS Nakladatelství s. r. o.
     Vodní 1972 
     760 01 Zlín
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 774 479 544
 +420 773 294 544
 
 www.cbs-cesko.cz

Obchodní oddělení

 Pobočka Pardubice
     Sukova tř. 1556 
     530 02 Pardubice
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 773 294 445

 
 www.cbs-cesko.cz