Přerovsko na kole i z nebe

Hrad HelfštýnPoznávat se dá různými způsoby.

Dnes se podíváme na Přerovsko na kole i z nebe. 

 

 

 

V úterý jsme měli státní svátek, proto si mnozí z nás vzali v pondělí volno a prodloužili si víkend. Také já jsem této situace využila a naplánovala si s manželem krásný výlet.
Počasí k němu přímo vybízelo, vzala jsem svůj jednostopý dopravní prostředek poháněný vlastními silami a vyrazila poznávat krásy Přerovska na kole.

V Lipníku nad Bečvou je nyní výstava leteckých fotografií, která je předzvěstí připravované publikace Přerovsko z nebe.

Týn nad Bečvou a hrad Helfštýn Jezernice

Z Prusinovic jsme vyrazili po polní cestě do Líšné, trasou, která je i součástí známého cyklistického závodu „Rohálovská padesátka“. Z Líšné jsme se dostali přes Domaželice do Želátovic, kde jsme se plynule napojili na novou cyklostezku do Přerova. Přerovem již vede cyklostezka „Bečva“ č. 50 a po ní jsme doputovali přes Henčlov a Troubky do Tovačova.

Město Tovačov se stejnojmenným zámkem leží při středním toku řeky Moravy v samém srdci rovinaté úrodné Hané, obklopené ze tří čtvrtin vodou a lužními lesy určitě stojí za shlédnutí.

Dále jsme pokračovali přes Lobodice, které jsou také zachyceny na již zmiňované výstavě do Záříčí, zde jsme si dali výborný oběd, až do Chropyně.V Chropyni se nachází stejnojmenný zámek opředen pověstí O Ječnímkovi, pod zámkem je rozlehlý zámecký rybník s vyhlídkou, který byl vyhlášen pro svou bohatou faunu a flóru v roce 1954 státní přírodní rezervací.

Opatovice  Troubky

Z Chropyně jsme se „cestou-necestou“, „polem-nepolem“ dostali do Břestu a odtud již s vypětím všech sil navzdory silnému větru po silnici třetí třídy přes Němčice, Kostelec u Holešova, Roštění, Pacetluky až do Prusinovic.


Trasa dlouhá 67 km je vhodná pro středně zdatné cyklisty.

A pokud nejezdíte na kole, zajděte na výstavu leteckých fotografií a můžete vidět region Přerovsko z nebe.

Výstava Přerovsko z nebe

Výstava je součástí připravované knihy leteckých fotografií PŘEROVSKO Z NEBE z edice Česko z nebe. Pokud chcete být součástí tohoto projektu a propagovat svoji obec nebo firmu, kontaktujte našeho projektového manažera Stanislava Duplinského na tel.: +420 732 617 362 nebo mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Kontakt

 CBS Nakladatelství s. r. o.
     Vodní 1972 
     760 01 Zlín
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 774 479 544
 +420 773 294 544
 
 www.cbs-cesko.cz

Obchodní oddělení

 Pobočka Pardubice
     Sukova tř. 1556 
     530 02 Pardubice
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 773 294 445

 
 www.cbs-cesko.cz