FaceBook  Twitter  

 

svaty hubert vyskaUž jste navštívili Lednicko-valtický areál na jižní Moravě? Pokud ne, určitě si tam zajeďte, je to skvělé místo na procházky nebo projížďky na kolech. Tento areál je plný přírodních památek a hlavně historických staveb, nenadarmo se nazývá Zahrada Evropy. Právem patří do seznamu UNESCO.

Lednicko-valtický areál prostorově propojuje tři města: Lednici, Valtice a Břeclav. Mezi nimi leží na ploše 300 km² rozhlehlý park. V Lednici se nachází nádherný zámek, který patřil Lichensteinům. Pro milovníky historie jsou připraveny 4 prohlídkové trasy. Hned vedle zámku se nalézá palmový skleník a kolem něj projdete do rozlehlého zámeckého parku. Skleník také můžete navštívit, stejně jako využít komentované prohlídky zahrady. Další zámek si můžete prohlédnout ve Valticích. I tento barokní skvost patřil Lichensteinům, kteří ho využívali jako “rodinný domek”.

V areálu parku můžete obdivovat např. 23 metrů vysoký Obelisk, připomínající od roku 1798 uzavření míru mezi Francií a Rakouskem, dále pak Janův hrad, Minaret či Lovecký zámeček, který dříve sloužil jako myslivna. Tyto romantické stavby bývají označovány jako "salety". Břehy Lednických rybníků zdobí hned několik panských staveb, jako např. Apollonův chrám, Rybniční zámeček, Hraniční zámeček, který funguje jako hotel, či Nový dvůr. Na lednickém zámku si můžete prohlédnout také nově zrekonstruovanou barokní Jízdárnu.

rybnicni zamecek

Rybniční zámeček

Asi na půl cesty mezi Lednicí a Valticemi narazíte na kapli Svatého Huberta, která je zasvěcená tomuto patronovi myslivců, optiků a matematiků. Nedaleko Valtic můžete obdivovat např. Chrám Tří Grácií se známou sochou tří žen, zámeček Belveder, zámeček Lány, Kolonádu na Reistně a Rendez-vous. 

tri gracie

Chrám Tří Grácií

svaty hubert

Kaple sv. Huberta

Dalším unikátem tohoto krajině-architektonického skvostu jsou Lázně Perla. Ty jsou nejmladší v České republice a využívají účinků jodobromové minerální vody s pozitivními vlivy na pohybový a oběhový systém, na neurologické nemoci, gynekologické potíže a stavy po páleninách.

kolonada

Fontána na kolonádě v Lázních Perla

Pokud jste romanticky založení, využijete v parku možnost projížďky kočárem nebo plavbu gondolou. Zároveň doporučujeme zažít vystoupení s létajícími dravci, které v parku pořádá společnost Zayferus. Na představení uvidíte opravdu velkou plejádu dravců, z nichž někteří budou lovit mechanického hlodavce nebo přelétat nad hlavami publika. Představení trvá asi hodinu a díky vtipnému proslovu i kráse dravých ptáků je opravdovým zážitkem.

Celý areál je jako dělaný na cyklovýlety, které zvládnou i děti. Jeho výhodou je, že se jedná o rovinu, která láká k bezstarostným vyjížďkám mezi jednotlivými památkami. Navíc jsou všude stánečky a zastávky s občerstvením, takže ani se svačinou si nemusíte lámat hlavu. V jednom dni tak klidně zvládnete projet všechna tři města, která leží na okrajích parku. Ale raději si nechejte na celý areál dny minimálně dva, protože je opravdu co vidět.

 

Kontakt

 CBS Nakladatelství s. r. o.
     Vodní 1972 
     760 01 Zlín
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 774 479 544
 +420 773 294 544
 
 www.cbs-cesko.cz

Obchodní oddělení

 Pobočka Pardubice
     Sukova tř. 1556 
     530 02 Pardubice
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 773 294 445

 
 www.cbs-cesko.cz